پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵

اعضای کمیسیون تلفیق مطرح کردند

۵۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی همه اقشار از جمله پزشکان

1

اعضای کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه منابع نفتی و مالیاتی ۲ محور اصلی لایحه بودجه ۹۸ بوده، از حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور خبر دادند که پزشکان هم جز آنها هستند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، همایون یوسفی و علی رستمیان از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفتند: منابع نفتی و مالیاتی ۲ محور اصلی لایحه بودجه ۹۸ کل کشور است.

یوسفی به اهم مصوبات کمیسیون تلفیق اشاره کرد و افزود: دولت موظف شد ۲ تیم استقلال و پرسپولیس را در سال ۹۸ به بخش خصوصی واگذار کند تا بخش اعظمی از مشکلات باشگاه داری حل شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان ۱۵ مورد از اهم مصوبات کمیسیون تلفیق اشاره کرد و افزود: بررسی بخشودگی مالیاتی برخی دستمزدها، کمک ۱۰۰۰ میلیارد تومانی به آموزش و پرورش از محل اوراق برای بهسازی و نوسازی مدارس و گاز رسانی روستایی، فروش بنزین با نرخ ترجیهی در بازارچه‌های مرزی و مجوز فروش نفت در بورس انرژی از جمله مصوبات کمیسیون تلفیق در چند روز گذشته است.

همایون یوسفی به افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات در بودجه ۹۸ برای طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: برای این طرح در بودجه پیشنهادی ۹۸ دولت مبلغ ۳۶ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه به تامین منابع لازم بیمه تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: کمیسیون تلفیق امروز با حضور رئیس مجلس مصوب کرد سهم درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی در حسابی با نظارت تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم که برخی از قشر پزشکی هم جزء اقشار مختلفی است که از دادن مالیات فرار می کنند.

یوسفی گفت: اقشاری مانند پزشکان، وکلا، مهندسین و برخی قشرهای دیگر ذخایر اجتماعی جامعه هستند که بحث فرار مالیاتی آنها با دقت بیشتری انجام می شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه، منابع نفتی و مالیاتی را پایه بودجه ۹۸ اعلام کرد و گفت: ارائه نفت در بورس می‌تواند به جلوگیری از تحریم و تامین منابع مالی برای دولت کمک کند. از منبع درآمدی نفت ۱۲۶ هزار میلیارد تومان و از منابع مالیاتی حدود ۱۴۶ هزار میلیارد هزار تومان به عنوان منابع درآمدی دولت پیش بینی شده است.

پیش بینی یک میلیون ۶۷۷ هزار فرصت شغلی 

علی رستمیان، کاهش فقر مطلق، اشتغال و کنترل تورم را سه مطلبی که روح حاکم بر بودجه ۹۸ کشور است، اعلام کرد و گفت: امسال دولت با افزایش ۲۰ درصدی ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته است.

دبیر کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ گفت: مهمترین کمک دولت تخصیص اعتبار به عنوان تسهیلات بانکی و کمک‌های بلاعوض برای ایجاد شغل و تولید است.

وی به اجرای نقشه راه مقام رهبری برای جلوگیری از نگاه تبعیض آمیز مسئولین در بودجه ۹۸ پرداخت و گفت: همه شهروندان ما درجه یک هستند و باید منابع مالی و اقتصادی با رعایت عدالت در بین شهرستان‌ها تخصیص یابد.

علی رستمیان با بیان اینکه هفته آینده بررسی لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق به پایان خواهد رسید گفت: یک میلیون ۶۷۷ هزار فرصت شغلی در بودجه پیشنهادی دولت پیش بینی شده که بیشترین آن در صنعت گردشگری و کسب و کار گردشگری است.

وی گفت: ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در نوسازی بافت‌های فرسوده، حمایت از توسعه صنایع دستی، طرح کارورزی، کمک به پارک های فناوری از جمله مواردی است که دولت برای ایجاد شغل پیش بینی کرده است.

این عضو کمیسیون تلفیق گفت: بخش هزینه‌ای کمیسیون تلفیق تا هفته آینده تمام می‌شود بر اساس آیین نامه مجلس ۱۰ روز نمایندگان مهلت دارند پیشنهادهای خود را درباره لایحه بودجه به هیئت رئیسه این کمیسیون ارائه دهند و پس از آن گزارش کمیسیون برای بررسی نهایی در صحن علنی ارائه خواهد شد.

وی به اقلام مختلف تامین شده مواد غذایی و کالاهای اساسی تعریف شده با ارز ۴۲۰۰ تومان اشاره کرد و گفت: کمیسیون تلفیق در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 رستمیان تصریح کرد: تردیدی در کمیسیون وجود دارد که آیا دولت مبلغ خرید ۱۰ قلم کالای اساسی را به حساب مردم واریز کند یا اجناس را با قیمت مصوب ارز نیمایی به دست آنها برساند؟

وی گفت: مجلس شورای اسلامی با دید مثبت و ملی به بودجه پیشنهادی دولت می‌نگرد و تصمیم بر این است برای رفع تبعیض بین استان‌ها اقداماتی صورت گیرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.