نبیه بری ضمن هشدار درباره اقدامات پی‌درپی آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی، تأکید کرد، هر چه به زور و اجبار گرفته شده تنها با وحدت و مقاومت قابل پس گرفتن است.

سرزمینی که با زور گرفته شده فقط با مقاومت می‌توان پس گرفت

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در سخنرانی خود در برابر اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی در قطر به اقدامات آمریکا علیه قدس و جولان اشغالی پرداخت و درباره گام بعدی هشدار داد.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، بری هشدار داد، پس از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر شناسایی قدس به عنوان پایتخت رژیم «اسرائیل» و نیز به به رسمیت شناختن حاکمیت این رژیم بر «جولان سوریه»، گام بعدی (واشنگتن) بزرگ‌تر خواهد بود.

وی افزود: «آنچه [و آن سرزمینی که] با زور یا با هدیه‌ای که (شخص هدیه دهنده) مالک آن نیست، گرفته شده تنها با وحدت و مقاومت پس گرفته می‌شود».

نبیه بری در ادامه به اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها مانند هدف قرار دادن زنان، کودکان، مردان و سالمندان توسط تک‌تیراندازان صهیونیست در راهپیمایی بازگشت، سیاست تخریب منازل، آواره کردن خانواده‌ها و گرفتن کارت شناسایی آنها، ادامه غصب اراضی برای شهرک‌سازی، بازداشت‌های گسترده و اقدامات علیه اسرا اشاره کرد و گفت، اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی باید این اقدامات را محکوم کند.

رئیس پارلمان لبنان تصریح کرد، این اقدامات اسرائیلی شبیه جنایت «بمباران مسجد العباسیه در جنوب لبنان در سال ۱۹۷۸»، دو کشتار «قانا» که اولین مورد آن را توپخانه‌ رژیم صهیونیستی در ۲۰۰۶ انجام داد و دومین مورد آن را هم جنگنده‌های این رژیم در سال ۲۰۰۶ مرتکب شدند، است.

صدو چهلمین اتحادیه بین‌مجالس کشورهای اسلامی شنبه هفته جاری با سخنرانی «تمیم بن حمد» امیر قطر آغاز شد. ۱۴۹ هیأت پارلمانی شامل ۲۲۷۱ نفر در این نشست شرکت کرده‌اند که در میان آنها ۸۰ رئیس پارلمان و ۲۰ نائب‌رئیس پارلمان دیده می‌شود و قرار است نشست مذکور تا ۱۰ آوریل ادامه پیدا کند.

چهار کشوری مصر، عربستان سعودی، امارات و بحرین که در سال ۲۰۱۷ روابط خود را با قطر قطع کردند، در این نشست شرکت ندارند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.