مارک ویلموتس، سرمربی جدید و بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران درحالی ۲۵ بازیکن را برای برگزاری اردوی آماده سازی این تیم  پیش از ۲ بازی تدارکاتی مقابل سوریه و کره جنوبی اعلام کرد که غیبت ۲ بازیکن یعنی سامان قدوس و اشکان دژاگه در این قهرست و البته موافقت او با حاضر نشدن سردار آزمون و رشید مظاهری در این اردو ابهام های زیادی را ایجاد کرده است.

بازیکنانی را که برای تیم ملی ناز می کنند، کنار بگذارید

به گزارش قدس آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  پرهان خانلری، پزشک تیم ملی فوتبال پس از اعلام فهرست تیم ملی در گفتگو با سایت این فدراسیون بیان کرد: با هماهنگی کادر پزشکی و به دلیل آسیب دیدگی ، اشکان دژاگه و سامان قدوس در این اردو تیم ملی را همراهی نمی کنند. این 2 بازیکن به دلیل مصدومیتهایی که داشتند، نیاز به استراحت داشته و هنوز به شرابط ایده آل نرسیده اند. از همین رو کادر پزشکی پس از هماهنگی با سرمربی تیم ملی تشخیص داد تا دژاگه و قدوس در اردو حضور نداشته باشند.

البته خود سامان قدوس هم با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام حود این موضوع را تائید کرده و گفت: با مشاوره پزشکان تیم ملی تصمیم گرفته ام در اردوی آمادگی پیش رو و مسابقات دوستانه تیم ملی شرکت نکنم. اخیرا از آسیب دیدگی برگشته ام و هنوز کاملا آماده نیستم. بنابراین منطقی است ریسک نکنم. آرزو دارم تیم ملی موفق شود و امیدوارم هرچه سریع تر به تیم ملی بازگردم.

قدوس و کادر پزشکی تیم ملی درحالی بحث آسیب دیدگی این بازیکن را دلیلی برای شرکت نکردن در اردو عنوان کرده اند که این بازیکن در هفته پایانی لوشامپیونا فرانسه و در بازی آمیان مقابل گنگام، بهترین بازیکن آن دیدار بود و با به ثمر رساندن یک گل نقش ویژه ای در بقای تیمش ایفا کرد. حال مشخص نیست این بازیکن چگونه شش روز پس از نمایش فوق العاده خود در بازی با گنگام بار دیگر دچار آسیب دیدگی ای شده است که فرصت حضور در تیم ملی را از سامان گرفته است.

نکته مهم درباره وضعیت سامان قدوس این است که او به دلیل به اتمام نرسیدن 25 سالگی اش امکان خرید خدمت سربازی خود را ندارد و در صورت سفر به ایران دیگر نمی تواند از کشور خارج شود. موضوعی که در اواخر دوران حضور کارلوس کی روش در تیم ملی هم دامن گیر این بازیکن شد و او دیدار تدارکاتی تیم ملی مقابل ترینیداد و توباگو را از دست داد. البته بازیکنان ملی پوش تا زمان رسیدن به 30 سالگی، از انجام دادن خدمت مقدس سربازی معاف هستند اما به نظر می رسد قدوس تا پیش از آغاز رقابت های مرحله اول انتخابی جام جهانی که 25 سالگی اش تمام می شود، به ایران سفر نمی کند و در آن زمان با خیال راحت و بدون ریسک به کشورمان می آید.

درباره اشکان دژاگه شنیده می شود او با وجود حضور 90 دقیقه ای اش در بازی تراکتورسازی مقابل فولاد آسیب دیدگی خاصی ندارد یا حتی میزان مصدومیتش در حدی نیست که نتواند در اردو شرکت کند. شنیده می شود دژاگه که به اواخر دوران بازی اش در تیم ملی ایران رسیده تمایلی برای حضور در 2 بازی آتی تیم ملی نداشته و این موضوع هم به گوش ویلموتس رسیده است. کاپیتان تیم ملی در جام ملت های آسیا خوب می داند سرمربی جدید این تیم برای پایین آوردن میانگین سنی تیم ملی در اردوهای آتی، به احتمال فراوان قید نفراتی مانند خودش، مسعود شجاعی و پژمان منتظری را خواهد زد. البته نباید از ارتباط خوب اشکان با کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی هم در این وضعیت بی تفاوت عبور کرد.

سردار آزمون، دیگر بازیکنی است که با وجود حضور در فهرست تیم ملی و حتی حاضر شدن در محل اردوی این تیم در نهایت با هماهنگی ویلموتس و کادرپزشکی از شرکت در تمرینات معاف شد. سردار که در این فصل با تیم زنیت به قهرمانی لیگ روسیه رسیده پس از برگزاری دیدار تیمش با زسکا مسکو در هفته بیست و هشتم لیگ روسیه به دلیل آسیب دیدگی جزئی و دیدار با خانواده به ایران آمد و به این ترتیب دیدار با روستوف و کسب عنوان آقای گلی لیگ روسیه را از دست داد اما او پس از بازگشت به سرزمین تزارها در بازی با کراسنویارسک ضمن به ثمر رساندن یک گل، یک پاس گل هم ارسال کرد تا نشان بدهد از مصدومیت رها شده است اما درست یک هفته بعد او با حضور در اردوی تیم ملی و گفتگو با ویلموتس و هاشمیان، موافقت آنها را برای شرکت نکردن در اردو به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه هر 2 زانو جلب کرد!

سابقه سردار آزمون و حواشی ای که او پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به وجود آورد و یک بار هم دعوت تیم ملی فوتبال را رد کرده بود تفکرات را نسبت به صحت آسیب دیدگی اخیرش مردد کرده است. او هم مانند دژاگه علاقه خاصی به کارلوس کی روش داشت و حتی به دنبال بازگشت از تصمیم خداحافظی اش با تیم ملی، حضور سرمربی پرتغالی را دلیل این اقدام خود عنوان کرد. حال اهالی فوتبال ایران از ویلموتس انتظار دارند اگر ذره ای روی مصدومیت آزمون شک دارد با برخوردی قاطعانه و قلم قرمز کشیدن روی نام آماده ترین لژیونر این روزهای فوتبال ایران، اقتدار سرمربیگری اش را نشان بدهد و به شکلی گربه را دم حجله بکشد.

در نهایت عجیب ترین اتقاق مربوط به بازیکنان تیم ملی در اردوی اخیر، انصراف محمد رشید مظاهری است. دروازه بان تیم ذوب آهن به دلایل شخصی از ویلموتس درخواست کرده با غیبت او در این اردو موافقت کند اما باید از سرمربی بلژیکی و البته خود رشید پرسید آیا سفر تفریحی به بالی هندوستان، جزء مسائل شخصی محسوب می شود. البته مظاهری نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی برای جام ملت های آسیا را به دلیل مشکلات خانوادگی اش از دست داد و کی روش هم در آن زمان با درخواست او موافقت کرد. البته احتمال دیگری هم که درباره دلیل غیبت مظاهری در اردوی تیم ملی وجود دارد می توان در پست جنجالی او پس از بازی ذوب آهن مقابل الزوراء عراق جست و جو کرد.

در این میان به نظر می رسد خون برخی بازیکنان ملی پوش نسبت به دیگران رنگین تر است چراکه کاوه رضایی با وجود یک بار آسیب دیدگی دیگر از سوی سرمربی سابق تیم ملی به اردوها دعوت نشد و به نظر می رسد ویلموتس هم با وجود حضور کاوه و همچنین علی قلی زاده در لیگ کشور خودش(بلژیک) فعلا نظری برای دعوت کردن آنها به تیم ملی ندارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.