سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰

پر آب بودن بیش از ۵۰ درصد ظرفیت سدهای خراسان رضوی

بیش از ۵۰ درصد ظرفیت سدهای خراسان رضوی پر آب است.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت:  هم اکنون ۵۶ درصد سدهای خراسان رضوی پرآب است که این مقدار در مقایسه با  مدت مشابه پارسال  ۳۸ درصد افزایش دارد.

محمد علایی افزود:  هم کنونی حجم ذخیره آب پشت سدهای خراسان رضوی در مجموع حدود   ۸۷۴  میلیون متر مکعب برآورد می شود.

وی گفت:  پارسال در همین ایام ۱۸ درصد ظرفیت سدهای خراسان رضوی آب داشت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی درباره ذخیره آب سد دوستی هم  گفت: هم اکنون ۵۸  درصد از ظرفیت سد دوستی که مشترک بین ایران و ترکمنستان است آب دارد که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود سه و نیم برابر شده است.

 علایی گفت:  از ابتدای امسال تاکنون و با بارشهای خوب بهاری حدود  ۵۷۰  میلیون متر مکعب آب وارد سد دوستی شده  و هم اکنون حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد دوستی  ذخیره است که این مقداردر مدت مشابه پارسال ۲۰۵  میلیون متر مکعب بود.

 وی افزود:  توان ذخیره سازی سدهای بزرگ و در حال بهره برداری خراسان رضوی در مجموع یک میلیارد و  ۵۷۲ میلیون متر مکعب  است که یک میلیارد و ۲۱۱ میلیون متر مکعب از این مقدار مربوط به سد دوستی است که به صورت مشترک ایران و ترکمنستان از آن بهره برداری می کنند.

 خراسان رضوی  ۳۲ سد در حال بهره برداری در تربت حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، تایباد، تربت جام، چناران، سرخس، نیشابور، کلات و فریمان  دارد.

منبع: صداو سیما

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.