شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

رونق بازار نقره و بدلیجات در مشهد

رییس انجمن طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی خراسان رضوی

رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: با توجه به ممنوعیت واردات بدلیجات و سایر اقلام زینتی ساخته شده از نقره به کشور، بازار نقره و بدلیجات مشهد با رونق روبرو بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدباقر معبودی نژاد رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: محل تامین همه مواد اولیه تولید زیورآلات نقره و بدلیجات که از تیتانیوم، برنج و فلزات کم ارزش دیگر ساخته می‌شود در داخل کشور است.

او تصریح کرد: تولیدکنندگان مشهدی زیورآلات نقره و بدلیجات، اقلام لوکس با مدل‌های بسیار متنوع و جذابی را تولید می‌کنند که مشتری زیادی در بازار دارد و طیفی که بضاعت مالی کافی برای خرید طلا ندارند معمولا از این زیورآلات استقبال زیادی می‌کنند.

رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: مشکل تامین نقره خام برای تولیدکنندگان زیورآلات بر طرف شده است و هم اینک معدن نقره‌ای که در حوالی تربت حیدریه قرار دارد، نقره مورد نیاز تولیدکنندگان زیورآلات در مشهد را تامین می‌کند.

معبودی نژاد افزود: زیورآلات نقره در بازار این شهر طرفداران زیادی بین زائران خارجی از کشورهای عربستان، بحرین، کویت و لبنان دارد و به همین علت تولید و فروش نقره از وضعیت مناسبی در مشهد برخوردار است.

او تصریح کرد: با این حال صادرات نقره و اقلام زینتی تولید شده توسط صنعتگران مشهد با موانعی رو به روست و این اقدام به رغم ارزآوری فراوان آن برای کشور به راحتی انجام نمی‌شود.

رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: با وجود این که تولید اقلام زینتی از نقره و بدلیجات دیگر در مشهد رونق زیادی یافته است و بازار به نسبت مناسبی دارد، اما به دلیل مشکلات صادراتی، کارگاه‌های تولیدی با ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت اسمی خود مشغول تولید زیورآلات هستند.

معبودی نژاد افزود: صنعت نقره در مشهد بومی و همه بخش‌های مورد نیاز آن اعم از مواد اولیه، ابزار، مهارت و تخصص در این شهر تامین است و علاوه بر این، صنعت نقره، اشتغال‌زایی و ارزآوری زیادی برای کشور دارد.

او تصریح کرد: اگر کارگاه‌های تولیدی در مشهد با ۱۰۰ درصد ظرفیت خود تولید و صادرات داشته باشند این صنعت ارزش افزوده زیادی خواهد داشت.

رئیس اتحادیه صنف طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: هم اینک صادرات نقره در حجم با محدودیت‌هایی از سوی نهادهای متولی مواجه است که از دولت درخواست کرده ایم این موانع برطرف شود.

معبودی نژاد ادامه داد: بیش از هزار و ۵۰۰ کارگاه تولید زیورآلات نقره و بدلیجات در مشهد وجود دارد و تولید این زیورآلات در مشهد از کل کشور بیشتر است.
منبع: باشگاه خبرنگاران 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.