معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: شهروندان برای کمک به شهرداری، زباله‌های عفونی خانگی خود را در پلاستیک‌های در بسته قرار دهند.

درخواست معاون شهردار مشهد از شهروندان درخصوص زباله‌های عفونی خانگی

به گزارش قدس آنلاین،  مهدی یعقوبی در خصوص اقدامات شهرداری مشهد در جمع‌آوری زباله‌های عفونی، اظهار کرد: نمی‌توانیم برنامه به خصوصی در این مورد داشته باشیم، اما امکانات بهداشتی موردنیاز در اختیار اکیپ‌هایی که معابر را سم‌پاشی می‌کنند، قرار می‌گیرد. ماشین‌آلات هرشب و گاری‌های زباله در طول روز چندین نوبت شست‌وشو و ضدعفونی می‌شود. سایر اقدمات برعهده شهروندان است که باید در این زمینه به شهرداری کمک کنند.

وی افزود: شهروندان دستمال، دستکش و ماسک خود را در معابر نیندازند، آن‌ها را در یک پلاستیک سر بسته قرار داده و به سطل زباله بیندازند که در زمان انتقال زباله، مشکلی برای ماموران شهرداری ایجاد نشود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: با دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد در این زمینه توافقاتی داشتیم؛  چراکه زباله‌های عفونی تحت نظر آنان بی‌خطر می‌شود. دانشگاه علوم پزشکی اکیپ‌های خود را فعال کرده تا مشکلی در این زمینه نیز به وجود نیاید. زباله‌های عفونی بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها تحت نظر دانشگاه علوم‌پزشکی ابتدا بی‌خطر شده و سپس تحویل و یا دفع می‌شوند.

وی تاکید کرد: زباله‌های خانگی نیز با توجه به آلودگی‌های موجود، می‌تواند خطرساز باشد که از شهروندان درخواست می‌شود زباله‌های عفونی را در پلاستیک‌های در بسته قرار دهند.

یعقوبی در پاسخ به این سوال که با وجود شیوع ویروس کرونا آیا تفکیک پسماند در کارخانه دفع زباله صورت می‌گیرد یا خیر، گفت: خیر، اما در حال حاضر یک خط پردازش در کارخانه دفع زباله غیرفعال شده است.

منبع: ایسنا

انتها ی خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.