رییس پلیس پایتخت از آغاز مرحله جدید از اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر خبر داد.

تهران بین ۱۰ تا ۱۵ هزار معتاد متجاهر  دارد

قدس آنلاین:  سردار حسین رحیمی صبح امروز در طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر  که در محله هرندی برگزار شد، گفت: از زمان شیوع کرونا، پیگیری هایی برای شیوه جدید جمع آوری معتادان متجاهر را انجام دادیم و سرانجام بعد از حدود ۲ ماه از امروز مرحله جدید اجرای این طرح کلید خورده و اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در سطح تهران بزرگ حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار معتاد متجاهر داریم، تصریح کرد: برابر پروتکل های بهداشتی روزانه حدود ۵۰۰ نفر از این معتادان از سطح معابر و فضاهای شهری جمع‌آوری شده و به مراکز بازپروری تحویل داده می شود. اگر دستورالعمل ها اجازه جمع آوری افراد بیشتری را به ما بدهد، ما مشکلی در جمع آوری آنها نداریم.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ با افراد جمع آوری شده در این طرح، طبق پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستادملی مقابله با کرونا رفتار می شود و تمامی آنها غربالگری می‌شوند.

فرمانده انتطامی تهران بزرگ افزود: یک تیم ۲۰۰ نفره از مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ مسئولیت اجرای این طرح را برعهده گرفته اند و عوامل پلیس پیشگیری نیز در اجرای آن مشارکت دارند.

سردار رحیمی با بیان اینکه معتادان متجاهر جمع آوری شده برابر دستورالعمل ستاد مبارزه با موادمخدر به مدت یکسال در مراکز بازپروری نگهداری خواهند شد، گفت: در حال حاضر مراکز بازپروری برای آقایان است.

وی در مورد معتادان متجاهر دارای بیماری‌های واگیردار و پرخطر نیز گفت: لازم است مسئولان مربوطه در این خصوص تمهیدات لازم را اندیشیده و مراکزی ویژه برای نگهداری و درمان آنان ایجاد کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان از انهدام چهار باند قاچاق مواد مخدر در چند روز گذشته در پایتخت خبر داد و گفت: از این باندها بیش از  یک و نیم تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.