یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

خراسان رضوی جزو درگیرترین استانها با کرونا است

رییس گروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خراسان رضوی یکی از استانهای با بیشترین آمار شهروندان مبتلا به ویروس کرونا در سطح کشور شناخته شده است.

به گزارش قدس آنلاین، رییس گروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس گزارش اخیر وزارت بهداشت وضعیت کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی قرمز اعلام شده است.
دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بخش  سرپایی و بستری در بیمارستانهای استان خراسان رضوی رو به افزایش است.
وی ادامه داد: هم‌اکنون ۳۵۰ بیمار مبتلا به کرونا  در بیمارستانهای مشهد بستری هستند.

رییس گروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ظرف هفته اخیر روزانه حدود ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به اورژانس بیمارستانهای مشهد و همچنین حدود ۵۰۰ بیمار مشکوک به کرونا برای انجام تست به آزمایشگاههای تشخیص کرونا  در این شهر مراجعه کرده‌اند.
وی به سیر صعودی افراد مبتلا به کرونا در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: با این وضعیت احتمال بازگشت محدودیتها برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری ویروسی همه‌گیر مطرح است.  

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر را در کشورمان گرفته است.  همچنین تاکنون ۱۸۰ هزار و ۶۶۱ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۰ میلیون و ۱۰ هزار و ۹۵۲ نفر را بیمار کرده و جان ۴۹۹ هزار و ۱۴۷ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است.  پنج میلیون و ۳۰۴ هزار و ۳۶۱ نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان  تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با دو میلیون و ۵۸۵ هزار و ۴۶۹ بیمار کرونا و ۱۲۸ هزار و ۲۸ قربانی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، هند و انگلستان قرار گرفته‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا جایگاه دهم را در جهان دارد.  

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.