دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴

نسخه الکترونیک «منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» منتشر شد

سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نسخه الکترونیک کتاب منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را در نرم‌افزار کتابخوان طاقچه منتشر کرد.

منظومه فکری مقام معظم رهبری

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی؛ کتاب «منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» اثر حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه و جمعی از پژوهشگران تاکنون شش نوبت چاپ شده است. این مجموعه دوجلدی در ۱۴۴۰ صفحه و در چهار بخش نظام‌های بینشی، نظام‌های منشی و رفتاری، نظام‌های اجتماعی اسلام و اهداف اجتماعی اسلام تدوین شده است.

نظام بینشی شامل منطق فهم اسلام، خداشناسی توحیدی، ولایت‌شناسی، اسلام شناسی، جهان‌شناسی اسلامی و انسان‌شناسی اسلامی است. نظام‌های منشی و رفتاری شامل نظام معنویت اسلامی، اخلاق اسلامی، نظام تربیتی اسلام و نظام عبادی اسلام است. نظام‌های اجتماعی اسلام شامل نظام فرهنگ اسلامی، نظام علمی اسلام، نظام مدیریت اسلامی، نظام سیاست اسلامی، نظام اقتصاد اسلامی، نظام حقوق اسلامی، نظام امنیتی ـ دفاعی اسلام است و اهداف اجتماعی اسلام شامل استقلال اسلامی، عدالت اسلامی و پیشرفت اسلامی است.

این اثر نشان می‌دهد که فرمایشات معظم‌له از نظام هماهنگی برخوردار است به گونه‌ای که اجزاء آن یک کل نظام‌مند را تشکیل می‌دهد که ادامه‌دهنده گفتمان فکری علمای گذشته و استمراربخش گفتمان امام خمینی (ره) است و با رویکرد اجتهادی به مسائل معاصر می‌پردازد.

تمدن اسلامی، مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری، توحیدمحور است؛ توحیدی که نه تنها در عقیده و قلب آدمیان حضور دارد؛ بلکه همانند روحی، همه ساحت‌های فردی و اجتماعی، مُلکی و ملکوتی انسان را احاطه کرده است. آزادی و استقلال و دانش و قدرت و سیاست و قضاوت و امنیت و دفاع و...، جملگی توحیدی هستند.

نسخه الکترونیک کتاب «منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای» را در نرم‌افزار کتابخوان طاقچه منتشر کرد. در انتشار نسخه الکترونیک امکان خرید هر جلد به صورت مستقل فراهم شده است.

علاقه‌مندان کتاب جلد اول را از اینجا دریافت کنند. 

علاقه‌مندان کتاب جلد دوم را از اینجا دریافت کنند.
 

انتهای پیام

نظر شما