یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

اذعان رژیم صهیونیستی به ناکارآمدی «گنبد آهنین» در برابر موشک‌های مقاومت فلسطین

یک روزنامه عبری زبان از تحقیقات ارتش رژیم صهیونیستی در خصوص ناکارآمدی سامانه موشکی گنبد آهنین در برابر موشک های مقاومت فلسطین خبر داد.

گنبد آهنین

قدس آنلاین: روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت اذعان کرد که ارتش رژیم صهیونیستی تحقیقاتی را در خصوص ناکارآمدی سامانه موشکی گنبد آهنین آغاز می‌کند.

ماجرا از این قرار است که سامانه گنبد آهنین که رژیم صهیونیستی همواره از آن به عنوان یک گزینه نظامی مستحکم در برابر نیروهای مقاومت یاد می‌کند، تاکنون بارها ناکارآمدی خود را نشان داده است.

این سامانه موشکی که با هزینه‌های هنگفتی خریداری شده چندین بار در رهگیری موشک‌های مقاومت نادرست عمل کرده است.

آخرین مورد از این ناکارآمدی گنبد آهنین به شب گذشته بر می‌گردد. ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد تحقیقاتی در خصوص اینکه چرا این سامانه، موشک شلیک شده به سمت یک منطقه در عسقلان را رهگیری نکرده انجام دهد.

پیش از این نیز، «الوین بن دیوید» تحلیلگر امور نظامی کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی اذعان کرده بود: سامانه دفاع هوایی نیروی هوایی در رهگیری دو موشک شلیک شده از غزه به سوی شهرک‌های اسرائیلی شکست خورد.

وی اعلام کرد: موشک اول به سوی اشدود شلیک شد و آژیر خطر فعال نشد زیرا رادارها نشان دادند که این موشک در دریا فرود می‌آید و سپس دو موشک برای رهگیری آن شلیک شد که ناکارآمد بودند و به خطا رفتند.

وی از تحقیقاتی که نیروی هوایی این رژیم به منظور یافتن دلایل ناکارآمدی گنبد آهنین صهیونیست‌ها در رهگیری موشک‌های مقاومت فلسطین شروع کرده‌اند، خبر داد و گفت: تاکنون این تحقیقات به جایی نرسیده است اما آنچه باید گفت این است که سامانه گنبد آهنین اصلاً خوب عمل نکرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نظر شما