کارشناس مسئول سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: علی رغم تغییر وضعیت کرونا در برخی از شهرها، اما هیچ تالار عروسی و پذیرایی در مناطق زیرپوشش این دانشگاه بازگشایی نمی‌شود.

بازگشایی تالارهای عروسی و پذیرایی  در خراسان رضوی همچنان ممنوع است

به گزارش قدس آنلاین، محمد باباخانی اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در اسفندماه سال گذشته تاکنون تالارهای عروسی و پذیرایی در مشهد تعطیل بوده‌اند و فقط در شهرستان طرقبه و شاندیز در مقطع کوتاهی در ابتدای سال بازگشایی‌هایی صورت گرفت ولی پس از آن بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در استان خراسان رضوی به هیچ یک از تالارهای عروسی و پذیرایی در مشهد اجازه فعالیت داده نشده است.

کارشناس مسئول سلامت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: طی این مدت با تالارهای عروسی و پذیرایی که به‌صورت غیرمجاز فعالیت می‌کردند، برخورد قانونی شد و تا کنون حداقل ۵۰ تالار پذیرایی در این مدت پلمب شده است.

وی افزود: محدودیت‌های کرونایی در شهرستان طرقبه و شاندیز همانند مشهد بر  اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در استان خراسان رضوی لحاظ می‌شود، اگرچه این شهرستان اکنون در وضعیت زرد قرار دارد اما چون در نزدیکی مشهد واقع شده است و بسیاری از مردم مشهد مجالس و مراسم خود را در این شهرستان خوش آب و هوا برگزار می‌کنند، به لحاظ انتقال و شیوع بیماری کرونا خطرساز است.

باباخانی از شهروندان خواست با مشاهده هرگونه مراسم و تجمع افراد در قالب عروسی یا عزاداری یا فعالیت تالارهای پذیرایی به‌ویژه در ایام شب یلدا مراتب را در تماس با شماره تلفن‌های ۱۹۰ و ۱۹۱ اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.