بررسی ها نشان می دهد هر سکه امامی در بازار امروز به نرخ ۱۰ میلیون و ۴۴۹ هزار تومان و هر مثقال طلا به نرخ ۴ میلیون و ۵۰۲ هزار تومان داد و ستد می شود .

تاثیر سیگنال های برجامی بر بازار سکه و طلا / حباب سکه بهار آزادی ۸۹ هزار تومان شد

به گزارش قدس آنلاین، هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار یک میلیون و ۳۸ هزار و ۷۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش گذاری شده است.

در بازار فلزات گرانبها هر سکه بهار آزادی به قیمت ۱۰ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۹۰۰ تومان ، نیم سکه به قیمت ۶ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، هر ربع سکه نیز ۴ میلیون تومان و سکه های گرمی هم ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان داد و ستد می شود.

بررسی ها نشان می دهد سکه از کف مقاومتی خود عقب نشینی کرده است.  

حباب سکه امامی برابر با ۲۵۵ هزار تومان، حباب سکه بهار آزادی معادل ۸۹ هزار تومان شده که پایین‌ترین میزان در هفته های اخیر است.

حباب نیم سکه برابر با یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان، حباب ربع سکه سک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان و حباب سکه های گرمی برابر با ۹۹۱ هزار تومان است.

کاهش حباب سکه نشان دهنده نبود تقاضا برای خرید سکه در بازار است البته از تاثیر تعطیلی ۲ هفته ای اصناف نیز نمی توان غافل شد.

در بازار ارز نیز هر دلار آمریکا به نرخ ۲۴ هزار و ۱۹۲ تومان و هر یورو نیز به قیمت ۲۸ هزار و ۳۸۱ تومان به فروش می رسد و در مقابل هر دلار به قیمت ۲۳ هزار و ۷۱۳ تومان و یورو هم به نرخ ۲۷ هزار و ۸۱۹ تومان از مردم خریداری می شود.

در روزهای گذشته انتشار اخبار مثبت از نشست های برجامی، سبب شد تا بخشی از حباب قیمت ها در بازارهای ارزنده تخلیه شود و این مساله امروز در حباب ۲۵۵ هزار تومان سکه امامی و حباب ۸۹ هزار تومان سکه بهار آزادی به خوبی مشهود است.

با توجه به ثبات انس جهانی در روز جاری به نظر می رسد نرخ ارز یکی از عوامل موثر بر نرخ طلا و سکه در بازار امروز باشد البته نباید فراموش کرد که نرخ ارز نیز در یک قدمی بازگشت به زیر مرز ۲۳ هزار تومان قرار گرفته که این مساله می تواند تاثیر فراوانی بر روی روند کاهشی قیمت سکه و طلا بگذارد. 

معامله گران بازار سکه و طلا و همچنین بازیگران بازار ارز منتظر نتایج نشست های مربوط به برجام هستند و به کوچکترین نشانه های حصول نتایج پاسخ مثبت می دهند به طوری که بررسی شرایط روزهای گذشته نشان می دهد با انتشار سخنان و مواضع خطیب‌زاده ،سخنگوی وزارت خارجه مبنی بر قرارگیری روند مذاکرات در مسیر درست و حرکت مثبتی که گروه ۱+۴ در مذاکرات وین بازار در پیش گرفتند، احتمال احیای برجام بیش از پیش ممکن به نظر می رسد که این سیگنال تاثیر خود را بر بازار ارز و سکه و طلا نشان داده است. 

هرچند اکنون  و در محدوده بیم و امید نسبت به نتایج نشست های وین،  این بازارها عملا وارد فاز انتظار و احتیاط شده اند اما امید می رود در صورت حصول نتایج مطلوب در نشست های اتی برجامی، اتفاقات مثبتی در زمینه کاهش نرخ ارز و سکه و طلا رخ دهد. 

منبع: خبر آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.