رییس سازمان تبلیغات اسلامی مشهد گفت: در ماه رمضان پویش «محله‌ همدل» طراحی شده که بر همین اساس فعالان هر منطقه همراه با ائمه جماعات با کمک ظرفیت محله خود، مشکلات محله را حل خواهند کرد.

پویش «محله‌ همدل» طی ماه رمضان در خراسان رضوی برگزار می شود

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی گلستانی  در خصوص برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان، بیان کرد: اداره دارالقرآن با ارتباطی که با مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآنی در سطح استان دارد بحث آموزش حفظ جز ۳۰ قرآن را خواهند داشت، علاوه بر این مسابقه حفظ موضوعی و معماهای قرآنی هم در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: در مناطق محروم اگر شرایط بیماری کرونا بهتر شود برنامه جنگ قرآنی با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی توسط ۹ گروه جهادی را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: علاوه بر این هر سال سازمان تبلیغات اسلامی سوره‌ای را محوری ماه مبارک رمضان قرار می‌دهد، لذا بر همین اساس تولید محتوا و تفسیری آماده می‌شود و در اختیار تمام مبلیغین، ائمه جمعه و ائمه جماعات در سطح استان قرار می‌گیرد، از همین‌رو در این ماه مبارک رمضان سوره مبارک ابراهیم، سوره محوری رمضان ۱۴۰۰ قرار گرفته است، لذا تفسیر این سوره با رویکرد تبیین اندیشه تفسیری مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد.

صاحبقرانی گلستانی با بیان اینکه مسابقه‌ای هم برای افراد برتر ۴۰۰ موسسه قرآنی در سطح استان در نظر گرفته شده که در ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد، اظهار کرد: در این ماه مبارک بحث پویش «محله همدل» طراحی شده که بر همین اساس فعالان هر منطقه همراه با ائمه جماعات با کمک ظرفیت محله خود، مشکلات محله را در ماه رمضان برطرف خواهند کرد.

وی افزود: بر همین اساس این افراد با لیست کردن مشکلات محله خود از قبیل مشکلات فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و غیره را براساس ظرفیت محلی برطرف خواهند کرد، در همین خصوص سازمان تبلیغات هم مشاوره و راهکار ارائه خواهد داد و در آخر به بهترین کارهای صورت گرفته در هر محله جوایزی اهدا خواهد شد.

رئیس سازمان تبلیغات بیان کرد: برنامه‌ریزی هم برای اعزام مبلغ به مناطق محروم صورت گرفته است، همچنین با همکاری صدا و سیما در رادیو برنامه‌ای تحت عنوان «مفاهیم قرآنی» در شب‌های ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد.

صاحبقرانی گلستانی با اشاره به اینکه چهره‌های قرآنی هر محله شناسایی و در این ماه مبارک از آن‌ها تکریم خواهد شد، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا بحث اعزام مبلغ به صورت مجازی را در سه پیام‌رسان سروش، ایتا و بله در کانالی به نام طلایه‌داران هدایت را خواهیم داشت، در سال گذشته تجربه بسیار خوبی در این فضا داشتیم و ۱۶۰۰ مبلغ با در اختیار داشتن محتوا به تبلیغ مجازی می‌پرداختند، لذا امسال هم از این فضا استفاده خواهد شد.

رئیس سازمان تبلیغات در ادامه اظهار کرد: در مناطق تلفیقی هم برنامه سفره‌های همدلی و معرفی چهره‌های قرآنی اهل تسنن و شیعه به یکدیگر را هم خواهیم داشت.

وی افزود: همچنین در محافل جزءخوانی محتوای تفسیری ویژه مناطق تلفیقی که بیشتر به مشترکات پرداخته است را در اختیار شهرستان‌های تلفیقی قرار گرفته خواهد شد.

صاحبقرانی با اشاره به شب‌های قدر گفت: ۱۱۰ نقطه در شهر مشهد در فضای باز برای برگزاری شب‌های قدردر نظر گرفته شده است، لذا باید دید وضعیت بیماری کرونا در روزهای آینده به چه شکل خواهد بود.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.