عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا بدون اشاره به جنایات اخیر صهیونیست ها تأکید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا به جای کاهش فشارهای ایران باید از رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی حمایت کند.

نماینده کنگره: بایدن فشارهای ایران را کاهش ندهد، از اسرائیل حمایت کند

قدس آنلاین: «راب ویتمن» عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) در گفت‌وگو با شبکه «نیوزمکس» با حمایت از تجاوزات هفته‌های اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در قدس اشغالی، مدعی شد که «سکوت» دولت «جو بایدن» در قبال این خشونت‌ها همچون «انفعال» است.

وی بدون اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در غزه و کشتار زنان و کودکان گفت که رویکرد بایدن، «دیپلماسی نیست. سکوت در زمانی‌که شاهد چیزهایی هستید که در این حملات علیه اسرائیل در حال رخ دادن است، سکوت انفعال است».

اظهارات ویتمن در حقیقت تکرار اظهارات وی در نامه‌ای است که برای «آنتونی بلینکن» در حمایت از رژیم صهیونیستی ارسال کرده بود.

این نماینده کنگره در نامه خود به بلینکن مدعی شده بود که بایدن به جای حمایت از رژیم صهیونیستی در تلاش برای کاهش فشارها علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وی مدعی شد: «رئیس‌جمهور (جو) بایدن به جای ایستادن در کنار همپیمانمان اسرائیل، فقط به دنبال برداشتن فشارها از روی ایران است اما تحویل میلیاردها دلار به آن‌ها (ایران) از طریق رفع تحریم‌ها موجب می‌شود که ایران این میلیاردها دلار را برای تأمین مالی حماس که یک سازمان تروریستی است، صرف کند».

عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا سپس با اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی و ارتباط دادن تجاوزات و خشونت‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان به ایران مدعی شد که تنش‌های فعلی در سرزمین اشغالی در نتیجه حمایت‌های ایران از حماس بوده است.

وی بدون اشاره به تلاش صهیونیست‌ها برای آواره کردن فلسطینیان از خانه‌هایشان در «شیخ جراح» مدعی شد: «ایران قابل اعتماد نیست. ما این را درک کرده‌ایم. ما شاهد بوده‌ایم که اگر تسلیم ایران شوید،  آن‌ها مسیر خود را تغییر نخواهند داد و همچنان به حمایت از نائبانی چون حماس که به دنبال هدف قرار دادن اسرائیل هستند، ادامه می‌دهند».

وی در پایان این گفت‌وگو در خصوص درخواست اخیر بایدن از رژیم صهیونیستی برای آتش‌بس در غزه گفت: «به چه دلیل از اسرائیل می‌خواهید که از خود دفاع نکند؟»

این نماینده کنگره در شرایطی دولت بایدن را به سکوت در قبال آن چه که ظلم علیه صهیونیست‌ها خوانده، متهم می‌کند که از زمان شروع تنش‌های اخیر در فلسطین اشغالی مقام‌های دولت بایدن در تریبون‌های مختلف برای رژیم صهیونیستی حق دفاع از خود قائل شدند و این در شرایطی است که نه تنها صهیونیست‌ها بودند که ابتدا حملات را آغاز کردند بلکه طبق اعلام وزارت بهداشت نوار غزه، تا این لحظه شمار قربانیان حملات صهیونیست‌ها به ۲۱۸ شهید از جمله ۵۸ کودک و ۳۴ زن رسیده است. همچنین بیش از ۱۲۰۰ فلسطینی تا کنون مجروح شده‌اند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه قبل و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

ویتمن در حالی بایدن را به سکوت در برابر حملات به رژیم صهیونیستی متهم کرده که بسیاری از تحلیلگران از سکوت بایدن در قبال جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین انتقاد می‌کنند. (جزئیات بیشتر)

جو بایدن چند روز پیش در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر این که دولت آمریکا چه اقداماتی را برای توقف درگیری‌ها انجام داده گفت که اسرائیل هنوز به حملات راکتی گروه‌های مقاومت «واکنش مفرط» نشان نداده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.