بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، شدت بارش های فردا در استان مازندران خواهد بود و طی این روز کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

کاهش نسبی دما و شدت یافتن بارندگی در نوار شمالی کشور از فردا

قدس آنلاین؛ امروز در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب، غرب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات کرمان، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و در استان‌های گیلان، مازندران و شرق گلستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید به‌ویژه طی ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی می‌شود.

طی این روز شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان خواهد بود و احتمال وقوع تگرگ نیز در این استان‌ها وجود دارد، و فردا به‌تدریج بارش در شمال غرب و غرب کشور کاهش می‌یابد و در سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و در استان‌های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

شدت بارش طی فردا در استان مازندران خواهد بود، این روز کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پدیده غالب منطقه خواهد بود همچنین در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز و در شمال شرق رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد.

روزهای جمعه و شنبه در نیمه شرقی کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما انتظار می‌رود. طی این روز در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی نیز طی ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

امروز در جنوب غرب و طی دو روز آینده در برخی نقاط استان تهران احتمال باد و گرد و خاک وجود دارد، دریای خزر نیز از بعد از ظهر امروز تا روز چهارشنبه (۵ خرداد)، شرق دریای عمان تا پایان هفته و خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مواج خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.