چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵

معاون شهردار مشهد:

زیست پارک مشهد در ایستگاه پایانی/ تجربه ای متفاوت از هم نشینی با طبیعت

زیست پارک

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد، از رسیدن پروژه زیست پارک (دهکده طبیعت خانواده) مشهد به مراحل پایانی خود خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین وبه نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار داشت: کار احداث این پروژه در مجاورت کوه پارک مشهد و در ضلع جنوبی بلوار بوستان خورشید در فضایی به وسعت بیش از ۲۲ هکتار، از سال گذشته آغاز شد و هم اکنون با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی در مراحل پایانی است.

وی ادامه داد: در این مجموعه همسو با محیط زیست، ۷ فضای گوناگون شامل باغ طبیعی، باغ بازی، حوزه عشایری و بازی های محلی و گروهی، باغ دوستی، باغ ورزش، باغ حضور و باغ روستایی تعبیه شده است که هر کدام از آنها از کارکردهای متنوعی برخوردار هستند.

یعقوبی افزود: هدف اصلی این پروژه آشنایی شهروندان با سبک زندگی روستایی و عشایری و لمس طبیعت است و سازه هایی نظیر خانه های روستایی و چادرهای عشایری در فضاهای مختلف این پروژه برای ارتباط بیشتر شهروندان با این گونه از فضاها در نظر گرفته شده است.

معاون شهردار مشهد اظهار داشت: در طراحی و احداث این پروژه به موضوعات زیست محیطی و حفظ بستر طبیعی توجه ویژه‌ای شده و در همین راستا در این پروژه از مصالح کاملاً بومی و طبیعی استفاده شده است.

یعقوبی افزود: احداث مسیر چشم‌انداز زیست پارک به طول ۴۳۰ متر و سکوی چشم‌انداز در فضایی به وسعت بیش از ۱۰۰۰ متر مربع و با استقرار سازه ژئودزی بخش دیگری از امکانات در نظر گرفته شده در این پروژه است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.