شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

آمریکا: برای مقابله با حملات سایبری گزینه‌های تهاجمی در اختیار داریم

لوید آستین

وزیر دفاع آمریکا گفته کشورش برای مقابله با حملات سایبری، «گزینه‌های تهاجمی» در اختیار دارد.

قدس آنلاین: «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه‌ای بامداد شنبه (به وقت تهران) گفت آمریکا برای مقابله با حملات سایبری «گزینه‌های تهاجمی» در اختیار دارد.

آستین در مصاحبه با «سی‌.‌ان‌.ان» گفت: «ما توانایی انجام عملیات‌های تهاجمی داریم. علاوه بر این، ما توانمندی‌های عمده‌ای برای دفاع از خودمان داریم و همیشه، از منظر نظامی، "دفاع رو به جلو" انجام می‌دهیم.»

وزیر دفاع آمریکا بدون اینکه اشاره‌ای به حملات سایبری اخیر بکند گفت: «من چندین گزینه تهاجمی دارم. ما همیشه گزینه‌های معتبر و موثر را حفظ خواهیم کرد.»

اظهارات وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شده که هکرهایی که چندی پیش در عملیاتی بی‌سابقه شبکه رایانه‌های دولت آمریکا را هدف حملات سایبری گسترده قرار داده بودند یک حمله سایبری جدید علیه ۱۵۰ سازمان دولتی، اندیشکده وغیره انجام دادند.

  مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این هفته حملات سایبری را شاهد بودیم که از سوی گروه نوبلیوم انجام گرفته و آژانس‌های دولتی، اندیشکده‌ها، مراکز مشاوره و سازمان‌های غیردولتی را هدف قرار دادند».

این شرکت برزگ تکنولوژی آمریکا افزود: «این موج از حملات، تقریباً سه هزار حساب پست الکترونیکی و ۱۵۰ سازمان مختلف را مورد هدف قرار داده است».

مایکروسافت در ادامه نوشت، بخش عمده این حملات علیه آمریکا بوده اما قربانیانی از ۲۴ کشور دیگر نیز در این حملات جدید دیده می‌شوند. همچنین دستکم یک چهارم حملات، علیه سازمان‌های فعال در زمینه توسعه بین‌الملل و مسائل حقوق بشری انجام گرفته‌اند.

این حمله سایبری گسترده در حالی انجام گرفته است که اندکی پیش از آن نیز شرکت خط لوله مواد سوختی شرق آمریکا نیز مورد حمله هکرها قرار گرفت و گفته می‌شود دولت آمریکا با پرداخت مبلغ درخواست شده موافقت کرده است.

چند ماه پیش از این حمله‌ها نیز تعداد قابل توجهی از وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ آمریکا تحت حمله سایبری بی سابقه‌ای قرار گرفته و حجم بالایی از اطلاعات آن‌ها سرقت رفت.

علاوه بر این، هفته گذشته  هکرهای گروه موسوم به «بابوک» که چندی پیش پایگاه‌های اطلاعاتی پلیس واشنگتن را هک کرده بودند، بخشی از اسناد به دست آورده را منتشر کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.