به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی همایش «دختران کتابخوان سرزمین آفتاب» با حضور اعضای منتخب، فعال و کتابخوان کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

برگزاری همایش «دختران کتابخوان سرزمین آفتاب»

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت، همایش «دختران کتابخوان سرزمین آفتاب» به همت این اداره کل  و مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی معاونت فرهنگی هنری شهرداری مشهد و با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و  اعضای منتخب، فعال و کتابخوان کتابخانه های عمومی استان در استودیو کتاب اداره کل برگزار شد.

در ابتدای برنامه حجت الاسلام علی اکبر سبزیان،  ضمن تبریک روز دختر و آغاز دهه کرامت، گفت: در جامعه امروز دختران بیشتر از پسران کتابخوان و اهل مطالعه هستند. شاید این بدین خاطر است که دختران در دوران نوجوانی تمایل بیشتری به کسب آگاهی و دانش روز از منابع مختلف به ویژه کتاب دارند.
وی با اشاره به اینکه تعداد اعضای دختران نوجوان کتابخانه ها از تعداد پسران نوجوان بیشتر است، افزود: دختر خوب در جامعه خوب پرورش پیدا می کند و اگر این جامعه بصورت کتاب محور با حرکت به سوی دانایی باشد، دختران آن جامعه که در آینده زنان، همسران و مادران آینده می شوند نسلی آگاه و دانا را پرورش خواهند داد.
حجت الاسلام سبزیان با یادی از فدارکاری های شهدای مدافع حرم، گفت: امروز دختران این شهدا بیشتر از قبل جای خالی پدر را احساس می کنند لذا وظیفه ماست که با حفظ ارزشها، اعتقادات و ساخت یک جامعه ایده آل این رنج را برای آنها کمتر و حرمت خون این شهدا را حفظ کنیم.

گفتنی است، در این همایش ۴ کتاب «حضرت معصومه (فاطمه دوم)» اثر محمد محمدی اشتهاردی توسط فاطمه حسن پور مقدم، عضو نوجوان کتابخانه عمومی شهید مطهری مشهد؛ «قصه هایی از بانو فاطمه» اثر حسین فتاحی توسط مرسده حیدرزاده بجستانی، عضو کودک کتابخانه عمومی رضوی مشهد؛ «کاش تو را می دیدم» اثر مژگان شیخی توسط ملیکا پسندیده، عضو نوجوان کتابخانه عمومی هجرت مشهد و «دختر ماه (روایتی داستانی از زندگی حضرت معصومه(س)» اثر سارا عرفانی توسط آیناز بابایی، عضو کودک کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد معرفی شد.

شایان ذکر است با اهدای لوح از دختران شرکت کننده در این همایش تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.