پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰

رییس هیات نظارت مشهد بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا:

پنج هزار و ۵۰۰ ناظر بر روند انتخابات در مشهد نظارت دارند

رییس هیات نظارت مشهد بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

رییس هیات نظارت مشهد بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: پنج هزار و ۵۰۰ نفر از اقشار مختلف مردم برای نظارت بر انتخابات فردا ۲۸ خرداد با حضور در شعبه‌های اخذ رای در سطح این شهرستان سازماندهی شده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، سیدعلی بامشکی افزود: دو یا سه ناظر مرد یا زن در این چارچوب در هر یک از شعبه‌های رای‌گیری مستقر شده و در کنار دیگر دستگاههای مجری انتخابات، بر فرایند اخذ آرا از مردم نظارت می‌کنند.  

وی ادامه داد: هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان مشهد بر اساس جدول زمانبندی موارد متعددی از وظایف خود را همچون "انتقال تعرفه‌ها و صندوقهای الکترونیکی به شعبه‌های رای‌گیری،  توزیع ملزومات این شعبه‌ها در مناطق مختلف شهری و روستایی، پیکربندی و به روزرسانی صندوقها، صدور احکام و کارت شناسایی ناظران و برگزاری جلسات تخصصی بازرسی" تاکنون انجام داده است.  

۸۲۶ نفر در سه شهر مشهد، احمدآباد و رضویه نامزد انتخابات شوراهای شهری در این شهرستان هستند هستند. ۷۹۳ نفر از این نامزدها برای کسب کرسی شورای شهر مشهد، ۱۸ نفر برای شورای شهر رضویه و ۱۵ نفر برای حضور در شورای شهر ملک‌آباد رقابت دارند.  

شورای اسلامی در شهر مشهد ۱۵ و هر یک از شوراهای شهری در رضویه و ملک‌آباد پنج عضو دارند.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و ملک آباد حدود ۴۰۰ روستا و آبادی حدود چهار میلیون نفر جمعیت دارد که دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از آنها واجد شرایط رای دادن  در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هستند.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا فردا جمعه همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری برگزار می‌شود.  

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.