چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵

رهبر معظم انقلاب:

قهر کردن با صندوق رأی مشکلی را حل نخواهد کرد/کاهش حضور مردم باعث افزایش فشار دشمن خواهد شد

رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه قهر کردن با صندوق رای مشکلی را حل نمی‌کند،فرمودند: گلایه ها را قبول دارم، اما شرکت نکردن، بخاطر این گلایه را قبول ندارم.

قدس آنلاین: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، عصر امروز(چهارشنبه) به صورت پخش زنده تلویزیونی آغاز شد.

اهم فرمایشات ایشان به شرح زیر است:

-دهه مبارک کرامت و میلاد امام رضا را به همه ملت ایران و مشتاقان آن بزرگوار تبریک عرض می‌کنم. امیدواریم به برکت دعا و شفاعت این بزرگوار رحمت و لطفش را به ملت ایران افزون کند و برکات مجاورت مردم ایران با این حرم مطهر افزایش پیدا کند.

- جمهوریت در نظام اسلامی، با مشارکت مردم محقق می‌شود

-قطعا سرنوشت کشور در برهه زمانی در همه زمینه ها از جمله اقتصاد و امنیت و سلامت وابسته به عملی است که شما مردم ایران روز جمعه انجام خواهید داد. یعنی شما با رای خود، سرنوشت کشور را رقم می زنید.

-کار مردم اصل مشارکت و نوع مشارکت و انتخاب خواهد بود. امیدواریم بتوانیم به بهترین وجه در این عرصه حاضر شویم.

- همه مراکز قدرت شیطانی در دنیا که با جمهوری اسلامی مخالفت می‌کنند با انتخابات هم مخالفت می کنند. در همه انتخابات‌ها، ابزارهای سیاسی و رسانه ای شان در صدد تخریب ذهنی مردم علیه انتخابات است، تا نگذارند شکوه و شوکت انتخابات، خودش را نشان دهد.

- در طول این سال ها، انتخابات سر وقت انجام شده و یک روز عقب نیفتاده است.

- در هیچ نقطه ای از عالم نمی‌توانید کشوری را پیدا کنید که انتخابات آن آنقدر در معرض مواجه دشمنان باشد.

- در انتخابات روز جمعه، رسانه های آمریکا، انگلیس و مزدوران آنها خودشان را می‌کُشند برای آنکه بتوانند انتخابات ما را زیر سوال ببرند و حضور مردم را کمرنگ کنند و به نحوی آن را مورد اتهام قرار بدهند.

- هدف آنها این است که انتخابات به صورت مطلب، انجام نگیرد و مردم از نظام فاصله بگیرند. البته مردم به حرف آنها گوش نکردند. گروه‌های خاصی، حرف همان ها را تکرار می کنند، به آنها کاری نداریم اما، مردم نشان دادند عکس دشمن اقدام کردند. در این انتخابات هم حضور پیدا خواهند کرد.

- دشمنان دین و ایران با انتخابات شما مردم ایران مخالف هستند. همه کسانی که دنبال عمل صالح هستند، بدانند که حضور در انتخابات یک عمل صالح است.

- انتخابات، نشان دهنده حضور مردم در صحنه است. یعنی نظام جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی دارد. هیچ ابزار قدرتی به اندازه حضور مردم قدرت افزا نیست. ابزارهای نظامی و سیاسی و اقتصادی، قدرت افزا هستند، اما هیچکدام به اندازه حضور مردم نیست.

- کسانی که در روزنامه ها و فضای مجازی سفسطه گویی های گوناگون می کنند تا مردم را دلسرد کنند در واقع دنبال تضعیف نظام هستند و دشمنان خارجی هم دنبال همین هستند و می دانند اگر حضور مردم ضعیف و کشور ضعیف شود،  می‌توانند کشور را دچار تروریسم و ناامنی کنند و جولانگاه تروریست‌ها قرار دهند.

- اگر ما کاهش حضور مردم را داشته باشیم، از آن طرف افزایش فشار دشمن را خواهیم داشت.

- این رئیس جمهوری که روز جمعه انتخاب خواهد شد، اگر با رای بالا انتخاب شود، پشتیبانی محکمی خواهد داشت و کارهای بزرگی می‌تواند انجام دهد.

- کشور توانایی و فرصت های زیادی دارد. استفاده از این فرصت ها نیاز به انسان های فعال و «خسته نشو» دارد. اگر حضور مردم دارای نصاب مطلوبی باشد، موجب می شود که رئیس جمهور بتواند از این ظرفیت ها درست استفاده کند.

- خوشبختانه در طول این سال‌ها همیشه انتخابات ما سالم بود. ممکن است در گوشه ای اختلالی باشد، اما در مجموع سالم بوده است. در طول این ده‌ها سال، روسای جمهوری که سرکار آمدند، سلایق مختلفی داشتند و این نشان دهنده این است که انتخابات سالم برگزار شده  است و تابع یک فکر سیاسی نبود است.

- انتخابات رقابتی است و مناظره ها را هم دیدید. درباره مناظره ها بعدا سخن می گویم. در این مناظره ها، نامزدها نشان دادند که رقابتی، حرکت می کنند.

- برخی کشورها فرق صندوق رای و صندوق میوه را نمی‌دانند و به انتخابات ما می گویند دموکراتیک نیست.

- آنهایی که در شرکت در انتخابات احساس تردید می‌کنند، قشرهای محروم جامعه هستند و توقعات بجایی هم دارند که چرا محقق نشده است.

- دست و دل آنها به انتخابات نمی رود. گلایه آنان به جا است و باید رسیدگی می‌شد و دولت آینده باید در صدر برنامه خود رسیدگی به این قشرها را انجام دهد. اما قهر کردن با صندوق رای مشکلی را حل نمی‌کند. گلایه ها را قبول دارم، اما شرکت نکردن بخاطر این گلایه را قبول ندارم.

- جوانان همیشه پیشرو هستند و انتظارمان از آنها این است که حرکت مردم به سمت انتخابات را تقویت کنند.  

- برخی با تحلیل های غلط می‌خواهند مردم را ناامید کنند. از دشمن انتظاری نیست اما در داخل برخی با بدبینی و تحلیل های ضعیف حرف‌هایی می‌زنند که مردم را ناامید کنند. این غلط است و مطلقا یاس و ناامیدی موردی ندارد.

- ملت ما با اراده است و کشور قدرتمندی داریم. ما کشور قدرتمندی هستیم و توانایی زیادی داریم و این توانایی ها از چشم ما پویشیده نیست. هرکجا ملت ایران همت کرد، کارهای بزرگی کرد.  

- جوانان ما منتظر نماندند تا دست های بخیل خارجی به ما واکسن بدهند. مسئولان گفتند از فلان مرکز جهانی واکسن خریدند اما واکسن را نمی‌دهند. جوانان منتظر نماندند و شروع کردند به کار کردن، تا اعلام شد که واکسن داخلی تولید شد و جزو ۵، ۶ کشور دنیا شدیم که می‌تواند واکسن تولید کند. زیرساخت های خوبی هم دارند و می‌توانند ۵۰ تا ۶۰ میلیون واکسن تولید کنند.

- چند سال قبل ما برای رادیوداروهای خود به اورانیوم ۲۰ درصد نیاز پیدا کردیم و مدام خارجی‌ها وعده دادند، اما جوانان ما ظرف چند ماه ۲۰ درصد را ساختند. الان داد و بیداد می‌کنند که چرا ۲۰ درصد ساختید ولی جوانان ما ۶۰ درصد تولید کردند.

- ما نیاز به ابزارهای دفاعی داشتیم و به ما نمی‌فروختند اما جوانان ما بهتر و موثرترش را تولید کردند. این ملت را نمی توان مایوس کرد. آنهایی که تحلیل های بی مورد می‌کنند و یاس می‌آفرینند، کارشان غلط است.  

- به دست‌اندرکاران انتخابات ضمن خسته نباشید سفارش می‌کنم، تمهیدات لازم برای سلامت مردم در هنگام حضور پای صندوق ها را پیش‌بینی کنند زیرا شرکت مردم پای صندوق نباید به سلامت جامعه ضربه بزند.

- با اشاره به مشکل کمبود برگه های تعرفه رای: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه شدیم این است که می گفتند تعرفه نیست. مسئولین این مشکل را برطرف کنند و نگذارند تعرفه نباشد و دیر برسد یا نرسد.

- شنیده شده آمادگی‌های لازم در تعداد زیادی از کشورهای خارجی به نحو مطلوب انجام نشده است. از وزارت خارجه و وزارت کشور می‌خواهم به جد رسیدگی کنند و نگذارند در کشورهای خارجی،  ایرانی‌هایی که مایلند در انتخابات شرکت کنند، نتوانند شرکت کنند.

- [مسئولین] با هر تخلفی نیز برخورد کنند

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.