مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه «خراسان رضوی از نظر تعداد دام هویت گذاری رتبه اول در کشور را داراست»، گفت:از ابتداء سال جاری تا پایان تیر ماه ۲ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۲۱۷ رأس دام در استان هویت گذاری شده‌ است.

بیش از ۲ میلیون رأس دام در خراسان رضوی پلاک گذاری شد

به گزارش قدس آنلاین، احمد داوطلب  در خصوص وضعیت هویت‌گذاری دام در استان در سال جاری اظهار کرد: در رابطه با طرح هویت‌گذاری دام اولین هدف شناسایی تعداد دام در سطح کشور و دومین هدف ثبت اطلاعات دام و دامدار است. شناسایی و ثبت محل دامداری نیز از جمله اهداف مدنظر برای اجرای این طرح است که نشان می‌دهد دامداری در کدام شهرستان و روستا قرار دارد.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح جلوگیری از قاچاق دام است. پلاک‌هایی که بر گوش دام‌ نصب می‌شود، دام‌های مجاز و غیرمجاز را در استان مشخص می‌کنند. اگر دامی شناسایی یا به عنوان قاچاق گرفته شود، از پلاک نصب شده بر گوش دام مشخص خواهد شد که این دام وارداتی بوده یا تولید داخل و از چه استان و شهرستانی است.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در رابطه با آمار دام‌هایی که تا کنون در استان هویت‌گذاری شده‌اند، بیان کرد: در راستای اجرای طرح فوق خراسان رضوی از شروع پروژه نسبت به هویت گذاری ۶ میلیون و ۹ هزار و ۱۰۱ راس دام اقدام نموده است که از نظر تعداد دام هویت گذاری رتبه اول در کشور را داراست.

داوطلب ادامه داد: از تعداد دام هویت گذاری شده در استان ۴۱۲ هزار راس دام سنگین و الباقی آن را دام سبک تشکیل می‌دهند.

وی در رابطه با آمار اجرای این طرح در سال جاری عنوان کرد: از این میزان، از ابتداء سال جاری تا پایان تیر ماه ۲ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۲۱۷ راس دام هویت گذاری شده‌اند.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.