مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی از انعقاد تفاهم‌نامه بین این نهاد و چهار دستگاه اجرایی اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، پارک علم و فناوری استان، دانشگاه فردوسی و جهاد دانشگاهی مشهد خبر داد.

انعقاد چهار تفاهم‌نامه بین نهادهای اقتصادی و علمی خراسان رضوی

به گزارش قدس آنلاین،  علی بهرامی زاده گفت: انعقاد تفاهم‌نامه با نهادهای علمی و آموزشی مزبور در پی تحقق هدف کلی توسعه همکاری های مشترک در زمینه گسترش زیرساخت ها و بهره مندی از ظرفیت های طرفین برای رسیدن به توسعه علمی و صنعتی، پیوند بیشتر بین علم و صنعت و ارتقای سطح کیفی آموزش ها انجام گرفته است.

وی بیان کرد: تفاهم‌نامه همکاری با پارک علم و فناوری خراسان رضوی با هدف توسعه همکاری های مشترک در زمینه گسترش زیرساخت های فناوری، ارایه خدمات فناوری، توانمندسازی شرکتهای فناور و دانش‌بنیان با محوریت شهرک فناوری بیوتکنولوژی و صنایع غذایی در پنج ماده و طی مدت اجرایی سه سال منعقد شده است.

وی اظهار داشت: در یکی از بندهای این تفاهم نامه، امکان بهره مندی واحدهای فناور پارک علم و فناوری و شرکتهای مستقر در شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی از خدمات فنی – تخصصی، آزمایشگاهی، عمومی و رفاهی طرفین فراهم می شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی مشهد با هدف توسعه همکاریهای مشترک در زمینه گسترش زیرساختهای فناوری از جمله تجاری سازی فناوری، ارایه خدمات فناوری و توانمندسازی شرکتهای فناور و دانش بنیان در سه ماده و برای بازه زمانی سه ساله منعقد شده است.

بهرامی زاده افزود: بر اساس یکی از بندهای این تفاهم نامه، امکان بهره مندی واحدهای فناور مرکز رشد فناوریهای نوین سلامت مشهد و شرکتهای شهرکهای صنعتی از خدمات فنی، تخصصی، آزمایشگاهی، عمومی و رفاهی طرفین فراهم می شود.

وی بیان کرد: تفاهم نامه همکاری شرکت شهرکهای صنعتی با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی با هدف تعامل و همکاری مشترک در زمینه های برگزاری دوره های آموزشی مدیریتی و مهارتی و استفاده متقابل از توانمندی ها و ظرفیت طرفین به منظور ارتقای دانش فنی شاغلان مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی در ۶ ماده به مدت اجرایی یک سال منعقد شده است.

وی انعقاد تفاهم نامه شرکت شهرک های صنعتی با دانشگاه فردوسی مشهد را نیز با هدف توسعه همکاریهای مشترک در زمینه گسترش زیرساختهای نوآوری و فناوری، ارایه خدمات فناوری و توانمندسازی شرکتهای فناور و دانش بنیان ذکر و بیان کرد: این تفاهم نامه در پنج ماده تنظیم شد و مدت اجرای آن ۲ ساله است.

اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی هشت هزار و ۶۰۰ هکتار است که تاکنون عملیات اجرایی برای استقرار واحدهای صنعتی در پنج هزار و ۴۰۰ هکتار آن انجام گرفته که از این میزان ۶۰۰ هکتار به واحدهای صنعتی تعلق دارد.

۲ هزار و ۵۶۹ واحد واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی خراسان رضوی مستقر هستند که در مجموع ۴۳ درصد از واحدهای صنعتی، ۲۳ درصد از سرمایه گذاری صنعتی و ۳۹ درصد از اشتغال صنعتی استان را در اختیار دارند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.