دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر اولویت معلمان در دریافت واکسن کرونا

واکسن

‌سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: معلمان باید در گروه‌های اولویت دار برای دریافت واکسن کروناویروس قرار بگیرند.

به گزارش قدس آنلاین،  ایسنا به نقل از مدیکال اکسپرس نوشت:

سازمان جهانی بهداشت و صندوق کودکان ملل متحد (Unicef) اظهار کرد: معلمان و کارکنان مدارس باید در گروه‌های اولویت دار برای دریافت واکسن قرار گیرند تا مدارس در کشورهای اروپایی و آسیای مرکزی بتوانند فعالیت حضوری خود را داشته باشند.

در بیانیه این دو آژانس سازمان ملل آمده است: اقدامات لازم برای تضمین باز ماندن مدارس در دوران همه‌گیری شامل ارائه واکسن کووید -۱۹ به معلمان و سایر کارکنان مدارس به عنوان بخشی از گروه‌های جمعیت هدف در برنامه‌های ملی واکسیناسیون است.

در این بیانیه آمده است: این توصیه که پیش از این توسط گروهی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در نوامبر ۲۰۲۰ و قبل از شروع واکسیناسیون ارائه شده بود، باید در حین تضمین واکسیناسیون جمعیت‌های آسیب پذیر نیز انجام شود.

از آنجا که مدارس پس از تعطیلات تابستانی بازگشایی می‌شوند، این دو آژانس سازمان ملل اعلام کردند به رغم شیوع سویه دلتا بسیار ضروری است که یادگیری مبتنی بر حضور در کلاس درس بدون وقفه ادامه یابد.

"هانس کلوگ"، مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت، گفت: این امر برای آموزش کودکان، سلامت روان و مهارت‌های اجتماعی بسیار اهمیت دارد زیرا مدارس به کودکان کمک می‌کند تا اعضای شاد و مولد جامعه باشند. همه گیری کووید -۱۹، فاجعه بارترین اختلال در آموزش را در طول تاریخ ایجاد کرده است.

سازمان جهانی بهداشت و صندوق کودکان ملل متحد همچنین از کشورها درخواست کردند واکسیناسیون کودکان بالای ۱۲ سال که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند و موجب می‌شود در معرض نوع شدید بیماری کووید- ۱۹ قرار گیرند، انجام شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.