شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸

سخنگوی علوم پزشکی گیلان عنوان کرد

روند نزولی بستری کرونایی‌ها در گیلان/ فعال شدن بیش از ۲۴۰ مرکز واکسیناسیون

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، روند بستری بیماران در استان را نزولی دانست و تصریح کرد: اگرچه روند نزولی است، اما مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

به گزارش قدس آنلاین، فردین مهرابیان، تعداد کل بیماران بستری در سطح بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان گیلان را ۸۴۳ نفر دانست و اظهار کرد: ۱۵۴ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند و ۱۶۳ بیمار بدحال داریم.

وی از بستری شدن ۱۰۴ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه‌روز گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد ۱۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه و آی. سی. یو بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، روند بستری بیماران در استان را نزولی دانست و تصریح کرد: اگرچه روند نزولی است، اما مردم همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

مهرابیان، مهمترین راه قطع زنجیره انتقال ویروس را رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک و وسائل حفاظت فردی جهت حضور در معابر عمومی دانست و گفت: از دورهمی‌های خانوادگی و عادی‌انگاری بیمار پرهیز کنید.

مهرابیان، از افزایش مراکز واکسیناسیون گیلان به بیش از ۲۴۰ مرکز از امروز خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرستان رشت ۷۰ پایگاه واکسیناسیون دارد که ۴۹ پایگاه ثابت و مابقی متغیر است.

وی سامانه تلفنی ۴۴۰۱ را تا ساعت ۲۳ آماده پاسخگویی به سوالات کرونایی و واکسیناسیون دانست و اضافه کرد: افراد با مراجعه به سایت «vac.gums.ac.ir» نیز می‌توانند درباره مراکز واکسیناسیون اطلاعات کسب کنند.

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

نظر شما