دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵

راه‌اندازی واکسیناسیون اتوبوسی در مشهد

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس، ۱۰ دستگاه اتوبوس واکسیناسیون با ظرفیت روزانه ۵ تا ۷ هزار دُز واکسن وارد روند واکسیناسیون مشهد می‌شوند.

واکسیناسیون

به گزارش قدس آنلاین، محسن ذاکریان  اظهار کرد: با اقدام و همکاری بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی و شهرداری مشهد، از روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه جاری و هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس ۱۰ دستگاه اتوبوس وارد روند واکسیناسیون مشهد خواهد شد که هرکدام از این اتوبوس‌ها تا چهار نفر واکسیناتور ظرفیت دارد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی بابیان اینکه این طرح به‌صورت جهادی انجام می‌شود و شکل‌گیری ایده تا اجرای آن تنها یک هفته به طول انجامید، ادامه داد: از مجموعه‌های مختلف مانند کارخانه‌ها، روستاهای دور از دسترس، مجتمع‌های مسکونی، اماکنی که تراکم جمعیتی بالایی داشته باشد و مراکز واکسیناسیون ازآنجا دور بوده یا وجود نداشته باشد سفارش قبول می‌کنیم.

وی افزود: این کار به‌طور کامل در سیستم واکسیناسیون اجرا می‌شود و متصل به شبکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد است؛ پس از انجام سفارش، اتوبوس‌ها چندساعتی در محل و برنامه موردنظر حتی در هیئات و مراسمات مختلف برای واکسیناسیون حضور پیدا می‌کنند.

ذاکریان بابیان اینکه افراد برای هر دو دُز اول و دوم می‌توانند به این اتوبوس‌ها مراجعه کنند، نوع واکسن موجود در این اتوبوس‌ها را بسته به موجودی واکسن در مشهد اعلام و تکمیل کرد: دیروز به‌صورت پایلوت یک دستگاه اتوبوس دریکی از مناطق مشهد مستقر شد و به‌صورت رسمی روز چهارشنبه هر ۱۰ دستگاه اتوبوس وارد جریان واکسیناسیون شهری می‌شوند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی کرده‌ایم که این اتوبوس‌ها ظرفیت تزریق ۵ تا ۷ هزار دُز واکسن در روز را دارند.

انتهای پیام

منبع: فارس

نظر شما