سه‌شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶

شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد؛

رشد ۴ هزار مگاواتی مصرف برق امروز در مقایسه با سال گذشته

افزایش مصرف برق مشترکان برق خراسان رضوی

شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: پیک بار مصرف برق در مدت مشابه در سال گذشته ۴۹ هزار و ۸۱۶ مگاوات بوده که نشان می‌دهد میزان مصرف برق نسبت به سال قبل حدود چهار هزار مگاوات افزایش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، امروز پیش‌بینی نیاز مصرف برق کشور حدود ۵۳ هزار و  ۸۰۰ مگاوات است که با توجه به قابلیت تولید نیروگاه‌ها مشکلی در تامین برق هموطنان وجود ندارد.

 آمار میزان مصرف برق صنایع بزرگ کشور در روز جاری ۵ هزار مگاوات است که نسبت به مدت مشابه سال قبل در همین زمان حدود ۱۰ درصد رشد داشته است.

 پیک بار مصرف برق در مدت مشابه در سال گذشته ۴۹ هزار و ۸۱۶ مگاوات بوده که نشان می‌دهد میزان مصرف برق نسبت به سال قبل حدود چهار هزار مگاوات افزایش یافته است.

محدودیت استفاده از نیروگاه‌های برق آبی همچنان وجود دارد و ۴ نیروگاه بخاری مطابق برنامه زمان بندی شده و برای عملیات تعمیرات اساسی از مدار خارج شده اند که پس از تعمیرات سالانه به مدار تولید بازخواهند گشت.

شرکت مدیریت شبکه برق از هموطنان تقاضا کرد: با رعایت پیوسته برنامه‌های مدیریت مصرف انرژی از جمله آب، برق و گاز، در توسعه  اقتصادی و اجتماعی کشور مشارکت کنند.

گرچه روند مصرف برق همزمان با کاهش دمای هوا از روزهای نیمه دوم شهریورماه کم کم روبه کاهش گذاشته بود اما از روز گذشته گویی روند کمی تغییر کرده است.

گزارش تازه شرکت مدیریت برق ایران حکایت از این تغییر روند دارد به گونه ای که در ساعت ۱۴ و ۵۴ دقیقه روز گذشته میزان مصرف به عدد ۵۵ هزار و ۵۲۸ مگاوات رسید.

این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه پارسال که ۴۵ هزار و ۲۴۱مگاوات مصرف شده بود، از رشد بیش از ۱۰ هزار مگاواتی حکایت دارد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.