دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳

برآورد خسارت خانه‌های روستاهای زلزله‌زده کوهرنگ سه شنبه انجام می‌شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برآورد خسارت تاسیسات و خانه‌های روستاهای زلزله‌زده شهرستان کوهرنگ از روز سه شنبه آغاز می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری

به گزارش قدس آنلاین، اقبال عباسی امروز  با حضور در مناطق زلزله‌زده شهرستان کوهرنگ در گفت و گو با خبرنگاران تاکید کرد: وضعیت مناطق زلزله‌زده به‌صورت هوایی و از طریق بالگرد بررسی شد.

وی با اشاره به نبود خسارت جانی در زمین‌لرزه شهرستان کوهرنگ گفت:‌در این حادثه حدود ۲۰ نفر مصدوم شدند که ۲ نفر از آنان با بالگرد منتقل و بقیه به‌ صورت سرپایی در درمانگاه‌های منطقه درمان شدند.

عباسی تصریح کرد: در این حادثه تعداد زیادی از خانه‌ها تَرَک خورده و سقف برخی منزل‌ها خراب شده است.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چهارمحال و بختیاری با همکاری مسوولان منطقه از روز سه شنبه خسارت‌های ناشی از زمین‌لرزه شهرستان کوهرنگ را برآورد می‌کنند و اقدام و پیگیری‌های لازم برای بازسازی خانه‌ها و تاسیسات شروع و میزان خسارت‌ها به‌زودی اعلام می‌شود.

عباسی اظهار داشت: از همان دقایق ابتدایی وقوع زمین‌لرزه شهرستان کوهرنگ در ساعت ۶ و ۹ دقیقه صبح، رییس دفتر رییس‌جمهوری در تماس تلفنی دستور آیت‌الله رئیسی برای بررسی موضوع و حضور در کنار مردم را ابلاغ و وزیر کشور نیز موضوع را به‌صورت تلفنی پیگیری کرد.

 براساس گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری ساعت ۶ و ۹ دقیقه صبح دوشنبه مرز استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان حوالی چلگرد را لرزاند.

این زمین لرزه در ۳۳ کیلومتری چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به محل وقوع این زلزله، شهرکرد با ۱۰۲ کیلومتر و اهواز با ۱۵۸ کیلومتر گزارش شده است.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

نظر شما