چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

آیت الله رییسی با سفرهای استانی رسالتی فراموش شده را احیا کرد

بازدید رئیسی

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سفرهای استانی رییس‌جمهوری را موجب زنده شدن امید در دل مردم به ویژه در استان‌های محروم عنوان کرد و گفت: سرکشی به شهرها و استان‌ها رسالت فراموش شده چند سال اخیر در کشور بود که‌ آیت الله رییسی این سنت را احیا کرد.

به گزارش قدس آنلاین، عباس مقتدایی درباره سفرهای استانی و دیدارهای مردمی دولت سیزدهم، متحرک بودن دولت و سرکشی به شهرها و استان‌ها را رسالت فراموش شده چند سال اخیر خواند که سید ابراهیم رییسی آنرا احیا کرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، سرکشی ریییس‌جمهوری به استان‌ها را عامل شور و نشاط جامعه عنوان کرد و گفت:‌ بازدیدهای رییس جمهوری سبب تحرک اجتماعی در بخش‌های مختلف می‌شود. اینکه رییس جمهوری از نزدیک به شکل عینی و ملموس با مردم، تولید کنندگان، صادرکنندگان، کشاورزان، کارگران و همه افرادی که دستی در تولید و اقتصاد دارند، دیدار و گفت و گو کند، می‌تواند نوید دهنده آینده روشن و رو به پیشرفت کشور باشد.

وی، دیدارهای رییس جمهوری و حضور وی در مناطق مختلف کشور را سبب زنده شدن امید در دل مردم به ویژه در استان‌های محروم عنوان کرد و گفت: هرچقدر آیت الله رییسی در این راه تلاش بیشتری انجام دهد،  نفوذ او در دل مردم بیشتر می‌شود. البته باید بدانیم این منش، ابتکاری و خلق شده نیست، بلکه منشی نهادینه شده در قانون اساسی و حکمرانی اسلامی است که باید از سوی مسوولان پیگیری شود.

نماینده مردم اصفهان ادامه داد:‌ دولت سیزدهم در ابتدای کار سوگیری و جهت‌گیری روشنی دارد و معتقدیم آیت الله رییسی می‌تواند در این سفرها مشکلات مهمی از جمله بحران آب را سریعتر برطرف کند.

مقتدایی با تاکید بر حل سریع بحران آب در مناطق مرزی و فلات مرکزی ایران، گفت: برای حل مشکلات و چالشهای بخش آب کشور باید تدابیر کارآمد و بهره‌وری‌های ارزنده‌ای صورت بگیرد و حل مشکل آب در سریع برطرف شدن سایر مشکلات هم تاثیر فراوانی دارد.

وی با دعوت از رییس جمهوری برای سفر به اصفهان، افزود: از زاینده رود به عنوان یکی از رودهای مهم کشور حداقل ۵ میلیون نفر استفاده می‌کنند. ولی کم آبی آن سبب شده شرایط گردشگری، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کسب و کار مردم تحت تاثیر قرار گیرد. حل این معضل با بازدید میدانی مسوولان و چاره اندیشی‌های کاربردی می‌تواند رفع شود.

 آیت الله رییسی از زمان‌ آغاز به کار دولت با سفر به استانهای سیستان و بلوچستان،‌ خوزستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویر احمد و ایلام علاوه بر دیدار با اقشار مختلف مردم، در جریان خدمات رسانی به مردم حل مشکلات و گرفتاریهای مردم قرار گرفت.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.