پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

رییس جمهوری انتخاب نخست وزیر جدید ژاپن را تبریک گفت

رییس جمهوری در پیامی انتخاب "فومیو کیشیدا" نخست وزیر جدید ژاپن را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد: تقویت رایزنی‌ها و تشریک مساعی دو کشور همچون گذشته موجب تحکیم روابط و صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی شود.

رییس جمهوری

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در پیام تبریک آیت الله سید ابراهیم رئیسی خطاب به فومیو کیشیدا آمده است: انتخاب جناب عالی به عنوان نخست وزیر کشور دوست، ژاپن را از طرف دولت و ملت ایران صمیمانه تبریک می‌گویم و امیدوارم که حضور جنابعالی در این مسند، فصل جدیدی از دوستی بین دو کشور را بگشاید.

وی افزود: اطمینان دارم با توجه به روابط دوستانه و تاریخی جمهوری اسلامی ایران و ژاپن و با مساعی مشترک، مناسبات و همکاری های فی‌مابین در تمامی عرصه‌ها به ویژه در حوزه های اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش می‌یابد.

رییس جمهوری اسلامی ایران در پیام تبریک خود به نخست وزیر جدید ژاپن یادآور شد: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره کمک به تقویت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی در پرتو عدالت و پایبندی متقابل به تعهدات و توافقات بین المللی، توام با رعایت حق حاکمیت کشورهای مستقل و صیانت از حقوق ملت ها بوده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: برهمین اساس امیدوارم تقویت رایزنی‌ها و تشریک مساعی دو کشور همچون گذشته موجب تحکیم روابط و صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی گردد.

وی اضافه کرد: ایران و ژاپن به عنوان دو دوست قدیمی می توانند با اصالت دادن به روابط دوجانبه، اعتماد متقابل بین خود را تعمیق بخشند. سلامتی و موفقیت آن جناب و سعادت و بهروزی مردم ژاپن را آرزومندم.

به گزارش ایرنا، فومیو کیشیدا روز دوشنبه ۱۲ مهر از سوی پارلمان ژاپن به عنوان نخست وزیر جدید این کشور انتخاب شد و قول داد برای کنترل بیماری کووید -۱۹ و احیا اقتصاد ژاپن تلاش کند.

نظر شما