چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱

استانداران "گلستان"، "همدان"‌ و "گیلان" تعیین شدند

استانداران "همدان"، "گلستان"‌ و "گیلان" از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

استاندار

به گزارش قدس آنلاین، در جلسه امروز هیئت دولت، استانداران "گلستان"، "همدان"‌ و "گلستان" از هیئت وزیران رأی اعتماد گرفتند.

در این جلسه که به‌ریاست آیت‌الله ‌رئیسی برگزار شد، اعضای دولت پس از بررسی سوابق آقایان "علی‌محمد زنگانه، علیرضا قاسمی‌فرزاد و اسدالله عباسی"، به آن‌ها به‌ترتیب به‌عنوان استانداران "گلستان، همدان و گیلان" رأی اعتماد دادند.

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار جدید همدان که بومی همدان محسوب می‌شود دارای مدرک فوق‌لیسانس است و سوابقی مانند معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان، فرمانداری دماوند، فرمانداری پاکدشت، مدیرکل اقتصادی استانداری تهران، مدیر امور اداری و بازرسی ستاد رسیدگی به امور آزادگان استان همدان، معاون اداری و مالی ستاد نصر، رئیس اداره اول سیاسی فرق و ادیان وزارت کشور، مشاور رئیس سازمان و مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور، مشاوره رئیس سازمان و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور دارد.

همچنین وی که سابقه حضور در جبهه را دارد بیش از ۶۶ ماه در بند رژیم بعثی عراق بوده است و افتخار جانبازی را نیز در پرونده خود دارد.

براساس این گزارش، اسدالله عباسی استاندار جدید گیلان نمایندگی مردم رودسر و املش در مجلس هفتم، هشتم و دهم را در کارنامه کاری خود دارد.  وی متولد ۱۳۴۰ اهل روستای هلوکله چابکسر در شهرستان رودسر است و سابقه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت احمدی‌نژاد را نیز در کارنامه دارد.

معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت تعاون، عضو مجمع عمومی بانک‌های مسکن، کشاورزی، رفاه، کارگران و سپه، عضو ستاد امور رفاهی کارگران، رئیس شورای‌عالی کار، دبیر شورای‌عالی رفاه و تأمین اجتماعی، رئیس کمیته طبقه‌بندی مشاغل و دبیر شورای‌عالی اشتغال از دیگر سوابق عباسی به‌شمار می‌رود.

همچنین عباسی در سمت رئیس فراکسیون فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی، رئیس فراکسیون گردشگری در مجلس، عضو ناظر شورای‌عالی آموزش و پرورش، نایب‌رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و نایب‌رئیس فراکسیون تعاون نیز خدمت کرده است.

همچنین علی‌محمد زنگانه استاندار جدید گلستان  پس از پایان جنگ به تحصیلات خود در رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران پرداخت و پس از فارغ‌التحصیلی در شبکه بهداشت مشغول به خدمت شد و پس از مدتی وارد ساختار مدیریتی شبکه بهداشت شد و پس از آن به سمت معاونت بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان گلستان منصوب شد و به ارائه خدمات ارزنده از جمله توسعه خانه‌های بهداشت و شبکه‌ ملی اطلاعات خانوار پرداخت.

فعالیت در وزارت بهداشت به‌عنوان مشاور وزیر، معاون امور اجتماعی، معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و قائم‌مقام رئیس سازمان بهزیستی کل کشور، مدیرکل دفتر امور کودکان، زنان و خانواده، مدیرکل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی، مدیرکل همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی در معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه از دیگر سوابق استاندار جدید گلستان است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

نظر شما