سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۱

وزیر کشور وارد گلستان شد

وزیر کشور

"احمد وحیدی" وزیر کشور امروز برای حضور در مراسم معرفی و تکریم استانداران جدید و قدیم گلستان از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان وارد این استان شد و مورد استقبال مسوولان کشوری و لشکری قرار گرفت.

به گزارش قدس آنلاین، حضور در مزار شهدای گرگان واقع در امامزاده عبدالله، دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان و شرکت در جلسه شورای اداری برای معرفی استاندار، برنامه‌های سفر امروز وزیر کشور به گلستان است.

در آئین شورای اداری استان، علی‌محمد زنگانه به عنوان استاندار جدید گلستان جایگزین هادی حق شناس می‌شود.

زنگانه دهمین استاندار گلستان از بدو تاسیس (سال ۷۶) تاکنون است.

پیش از وی مرحوم سیدابراهیم درازگیسو، علی‌اصغر احمدی و محمدهاشم مهیمنی در دولت‌های هفتم و هشتم، علی‌محمد شاعری، یحیی محمودزاده و جواد قناعت در دولت‌های نهم و دهم، حسن صادقلو، سیدمناف هاشمی و هادی حق‌شناس در دولت یازدهم و دوازدهم سکان استانداری گلستان را برعهده داشتند.

زنگانه چهارشنبه ۲۸ مهر ماه از سوی هیات دولت به عنوان استاندار گلستان انتخاب شد.

زنگانه متولد ۱۳۵۰ در شهرستان علی‌آباد و دارای مدرک دکتری پزشکی و کارشناسی ارشد دوره عالی مدیریت بهداشت عمومی (mph) از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتری PHD مدیریت از دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی تهران است.

مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه (از سال ۱۳۹۱ تاکنون)، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (۱۳۹۸) عضو ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و رئیس کارگروه مشارکت های بین بخشی و پویش های مردمی ستاد (۱۳۹۸)، قائم مقام رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی این سازمان (۱۳۸۹) و دبیر ستاد کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی قوه قضائیه (از سال ۱۳۹۵ تاکنون) از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی زنگانه است.

رشد آمار بیکاری، نبود صنایع بزرگ و مادر، توقف فعالیت واحدهای تولیدی کوچک به دلیل نبود بازار مصرف داخلی و خارجی و کم آبی، خشکسالی از جمله مشکلات گلستان است که رفع این چالش‌ها، از دولت سیزدهم و استاندار جدید آن مورد انتظار است.

در کنار این چالش ها، گلستان ظرفیت های فراوانی برای رفع نیازهای موجود، رسیدن به توسعه پایدار در بخش های گوناگون و ارتقای درآمد ساکنان و بهره وری بیشتر دارد که ایجاد زمینه بهره برداری درست از این ظرفیت ها می تواند این استان شمالی را در مسیر بهبود شاخص ها قرار دهد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.