شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۰

پاپ: دوست دارم به کره شمالی سفر کنم

پاپ فرانسیس از تمایل خود برای سفر به کره شمالی درصورت دعوت رسمی این کشور خبر داده است.

پاپ

به گزارش قدس آنلاین به نقل از راشاتودی، دفتر مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی پس از یک جلسه در واتیکان اعلام کرد که پاپ فرانسیس گفته که درصورت دعوت "برای هدف صلح" و کمک به بهبود روابط به کره شمالی سفر خواهد کرد.

مون جائه این که برای شرکت در نشست گروه ۲۰ شرکت کرده است پیش از آنکه از پاپ بخواهد سفری به پیونگ یانگ داشته باشد صلیبی که از سیم خاردار در منطقه غیرنظامی شده ساخته شده بود را به وی هدیه داد.

پس از جلسه ۲۵ دقیقه‌ای، دفتر رئیس جمهوری کره در توییتر تایید کرد که رئیس جمهور کره اعلام کرده‌ است: اگر عالیجناب فرصت داشته باشند و سفری به کره شمالی انجام دهند، این کار باعث ایجاد یک تحرک در فرایند صلح شبه جزیره کره خواهد شد.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی در ادامه نوشت که پاپ در پاسخ گفته درصورتی که رسما از وی دعوت شود با کمال میل برای کمک به هدف صلح، به این کشور سفر خواهد کرد. پاپ در ادامه تاکید کرده بود که این دو کشور دارای ملت‌هایی هستند که به یک زبان صحبت می‌کنند.

در ماه جولای هم سرویس های اطلاعاتی کره جنوبی تایید کرده بودند که درحال تدارک برنامه‌ای برای سفر پاپ فرانسیس به کره شمالی هستند.

نظر شما