قهرمان المپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌گوید او و سعدالله‌اف تنها کشتی گیرانی بودند که در سال جاری دو طلای جهان و المپیک را به خود اختصاص دادند اما در شیراز با او حتی در حد قهرمان یک ناحیه هم برخورد نشده است.

گرایی: در شیراز در حد قهرمان ناحیه هم با من برخورد نکردند!

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا گرایی در خصوص عضویتش در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک اظهار داشت: ما با نظر فدراسیون کشتی در انتخابات شرکت کردیم. فدراسیون نظرش این بود که از بین کشتی گیران نیز در این کمیسیون عضو داشته باشیم و به این ترتیب ثبت نام ما اتفاق افتاد. خوشبختانه از بین ۳ کشتی‌گیری که کاندیدا شده بودیم، دو نفر رای آورده و به کمیسیون ورزشکاران راه پیدا کردند. ان شاءالله با برنامه‌ریزی و مشورت، طرح‌هایی را در این کمیسیون ارائه می‌کنیم که برای بهبود جایگاه ورزشکاران و کشتی گیران موثر باشد.

وی در واکنش به این موضوع که کمیسیون پیشین ورزشکاران بدون هیچ دستاوردی و صرفا با حواشی و جنجال های فراوان به کار خود پایان داد، خاطرنشان کرد: ان شاءالله که این دوره با خوبی، خوشی و خبرهای خوب تمام می‌شود و بتوانیم بحث اشتغال و بیمه همه ورزشکاران را در مطرح کرده و مسئولان نیز به آن رسیدگی کنند تا همه ورزشکاران ما بدون دغدغه دوره قهرمانی‌شان را طی کنند.

قهرمان وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی المپیک در مورد موضوع استخدامش در شرکت نفت که همزمان با قهرمانی جهانش رسانه‌ای شد، گفت: استخدام من در حال پیگیری است و در حال انجام است.

گرایی که در سال ۲۰۲۱ دو مدال با ارزش طلای جهانی و المپیک را از آن خود کرد، در پاسخ به این سوال که آیا به اندازه دو مدال ارزشمند از او قدردانی شده است؟، تصریح کرد: از سوی فدراسیون کشتی بله، علیرضا دبیر زحمات زیادی برای ما کشید، ولی از نظر مسئولان استان فارس هیچ توجهی به ما نشد و شیراز خیلی کم لطفی زیادی به ما مخصوصا به من که امسال دو طلا گرفته بودم، کرد. من اولین ورزشکاری در استان فارس بودم که در یک سال دو طلای المپیک و جهان گرفتم. تنها ورزشکاری که در یک سال قهرمان جهان و المپیک شدم، به من نه تنها در حد دو مدال، که در حد مسابقات یک ناحیه هم از سوی استان فارس توجه نشد. یعنی اگر در مسابقات نواحی اول می‌شدم، شاید در هر استان دیگری بود، توجه بهتر از اینجا بود. با من جوری رفتار کردند که انگار نه انگار طلای المپیک و جهان گرفته‌ام.

قهرمان کشتی فرنگی جهان افزود: ما در طول تاریخ نداشتیم که یک کشتی‌گیر در یک سال هم قهرمان المپیک و هم جهان شود. در همین مسابقات نروژ هم من و رشید سعدالله‌اف بودیم که هم در جهانی و هم در المپیک قهرمان شدیم. توجهی که از مسئولان استان فارس ندیدم، ان شاءالله که به خودشان بیایند.

گرایی در مورد آغاز تمریناتش عنوان کرد: هنوز به طور منظم کارم را شروع نکردم، ولی کم کم شروع خواهم کرد و در هفته آینده به صورت منظم استارت کارم را می‌زنم.

وی در مورد اینکه او در سال ۲۰۲۱ از امتیاز ناشناختگی مقابل حریفان سود نخواهد برد، گفت: واقعیت این است که حفظ کردن قهرمانی کار سخت تری نسبت به قهرمانی اول است. حتی در همین جهانی هم روی کشتی من خیلی کار کرده بودند که الحمدالله با تدابیر خودم و کادرفنی توانستم کشتی را دربیاورم. سال بعد قطعا کارم سخت‌تر است و باید تمرینات بیشتری انجام دهم. یک سری ریزه کاری‌های فنی هست که باید حتما رویش کار کنم. در همین جهانی حریفان از خاکم بلند می‌شدند و اجازه نمی‌دادند فن بزنم.

دارنده دو مدال طلای المپیک و جهان در مورد خونسردی جالبی که در حین کشتی دارد، تاکید کرد: این خونسردی بیشترش به اعتماد به نفس خودم برمی‌گردد، اعتماد به نفس من هم حاصل تلاش این چند سال است. من همیشه همینطور بودم، اما به هرشکل بعد از قهرمانی این چیزها بازتاب بهتری دارد.

گرایی که در جهانی نروژ چند کشتی را خیلی نزدیک و در ثانیه‌های پایانی برد، در مورد حس خودش بعد از تماشای مبارزه‌هایش گفت: بعضی جاها اشتباه داشتم که منجر به پوئن دادن به حریف شد، کشتی‌ها را که می‌بینم به این فکر می‌کنم که در مبارزه‌های بعدی این اشتباهات تکرار نشود و اجازه ندهم حریفان از خاکم بلند شوند.

این کشتی گیر در خاتمه بار دیگر تاکید کرد که قصد کشتی گرفتن در مرحله پایانی لیگ برتر را هم ندارد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.