وزیر دفاع آمریکا در جریان سفر به منامه تأکید کرد که این کشور با هم‌پیمانان برای تقویت سامانه‌های دفاع هوایی عربستان برای مقابله با چالش‌ها همکاری می‌کند.

وزیر دفاع آمریکا: نیاز باشد نیروهایمان را در خاورمیانه افزایش می‌دهیم

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در اجلاس امنیتی منامه گفت: ما با هم‌پیمانان برای تقویت سامانه‌های دفاع هوایی عربستان در مقابله با چالش‌ها و در راستای مقابله با ایران همکاری می‌کنیم. تعهد ما به امنیت خاورمیانه قوی است. مأموریت من حمایت از دیپلماسی برای دفاع از منافع خودمان و هم‌پیمانانمان است. آمریکا نیروهایش را در خاورمیانه افزایش خواهد داد اگر نیاز باشد.

آستین از انصارالله خواست حملاتشان را علیه عربستان متوقف کنند و به جنگشان علیه یمن پایان دهند.

وی بر لزوم انجام عملیات‌های بیشتر با هم‌پیمانان در منطقه تأکید کرد.

آستین خواهان همکاری برای مقابله با تروریسم در افغانستان چه مقابله با داعش و چه القاعده شد.

وی تأکید کرد: ما با شرکایمان در عراق و سوریه برای شکست داعش همکاری می‌کنیم. باید از حاکمیت و استقلال عراق در برابر هر طرفی که بخواهد آن را تهدید کند یا از این کشور "سوءاستفاده" کند، حمایت کنیم. ما از آزادی و حاکمیت عراق دفاع خواهیم کرد.

آستین درباره عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از عراق گفت: روابط ما با عراق خوب است. ما با شرکایمان به همکاری درباره آموزش نیروهای امنیتی و ارائه اطلاعات برای شکست داعش و مقابله با اقدامات "تروریستی" ادامه می‌دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.