دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

دلالان دام با آمارهای جعلی نهاده‌های دامی می‌گیرند/ فروش نهاده ۴۲۰۰ تومانی در بازار آزاد

نهاده دامی

عضو کمیسیون برنامه مجلس با بیان اینکه ۲۰ تا ۳۰ درصد تخلف در توزیع نهاده‌های دامی وجود دارد، گفت: عده‌ای ماهانه سهمیه‌ نهاده‌های خود را دریافت کرده و آن را در بازار آزاد به فروش می‌رساندند.

به گزارش قدس آنلاین، بهروز محبی نجم‌آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اخلال در توزیع نهاده‌های دامی اظهارداشت: دولت باید مابه‌التفاوت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی که پیش از این برای واردات کالاهای اساسی در نظر گرفته می‌شد را به ذی‌نفعان نهایی آنها برساند.

وی افزود: وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود قطعاً کالاهای مشمول آن در حلقه کالاهای عرضه ۲۵ هزار تومانی قرار می‌گیرند و عملاً جهش قیمت رخ می‌دهد. 

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: ۳۰ درصد نهاده‌های دامی فقط با ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین شده و به دامدار می‌رسد اما این مقدار کافی نیست زیرا دامدار باید ۷۰ درصد نهاده‌های دامی مورد نیاز را از بازار آزاد تهیه کند.

محبی‌نجم آبادی گفت:‌ با پایش صورت گرفته در برخی مناطق متوجه شدیم حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد تخلف در توزیع نهاده‌های دامی وجود دارد به طوری که حتی دامی هم وجود نداشته و ماهانه سهمیه‌ نهاده‌های خود را دریافت می‌کردند و سپس آن را در بازار آزاد به فروش می‌رساندند. به طور مثال یک دامدار اعلام کرده که ۷۰۰ رأس گوسفند دارد اما وقتی به وی مراجعه کردیم متوجه شدیم که اصلاً دامی وجود ندارد و او هر ماه برای ۷۰۰ گوسفند نهاده‌ دریافت می‌کرده است.

وی افزود: باید به کمک بسیج و نیروهای مردمی تخلفات در توزیع نهاده‌های دامی را با کامل کردن نظارت‌ها کاهش دهیم و همه دام‌ها در ایران پلاکدار و شناسنامه‌دار باشند تا بتوانیم دقیقاً آنها را رصد کنیم چرا که بایستی نهاده به دام واقعی داد نه به آمار و ارقام.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.