شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵

روایتی از دیدار رئیس رسانه ملی با مراجع عظام تقلید/ امیدواری علما به دوره جدید

دکتر پیمان جبلی در دومین ماه ریاست خود بر سازمان صداوسیما، صبح روز چهارشنبه سوم آذر به شهر مقدس قم به عنوان پایگاه مرجعیت و خاستگاه انقلاب رفت و با مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

رئیس رسانه ملی

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از  روابط عمومی رسانه ملی،  در این دیدار، مراجع تقلید با قدردانی از نقش ارزنده رسانه ملی در تبیین معارف دینی، نکاتی را برای ارتقای ماموریت‌های سازمان صداوسیما به‌ویژه در دوره جدید بیان کردند.

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار رئیس رسانه ملی خطاب به دکتر جبلی گفت: سوابق و عملکرد شما نشان می‌دهد که می ‌توانید در رسانه ملی تحولات شگرفی ایجاد کنید تا هم برنامه‌های صداوسیما بیش‌تر دیده شود و هم مردم به آن‌ها اعتماد بیش‌تری داشته باشند.

ایشان با بیان اینکه باید از تجربه و اندوخته خود برای رسیدن صداوسیما به دانشگاهی اسلامی استفاده کنید، افزود: در کنار جلب اعتماد مردم، مشکلات آن‌ها را هم پیگیری کنید.

آیت‌الله مکارم شیرازی ارتباط تنگاتنگ با حوزه‌های علمیه را برای صداوسیما ضروری دانست و گفت: باید از ظرفیت حوزه برای ارتقای برنامه‌های دینی استفاده شود.

رسانه ملی؛  تنها داشته انقلاب و مردم در میان انبوه رسانه‌های دنیا

آیت‌الله نوری همدانی نیز با اشاره به برنامه‌های دکتر جبلی برای تحول در سازمان صداوسیما به عنوان بزرگ‌ترین و فراگیرترین رسانه کشور، رسانه ملی را تنها داشته انقلاب و مردم در میان انبوه رسانه‌های دنیا دانست.

ایشان با تشریح خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی، از رئیس سازمان خواست وضعیت هر منطقه از کشور را قبل و بعد از انقلاب نشان دهند تا مردم با دستاوردها و خدمات نظام اسلامی‌بیش‌تر آشنا شوند.

ضرورت جلب اعتماد عمومی

آیت‌الله جوادی آملی هم در دیدار دکتر جبلی، ضرورت جلب اعتماد عمومی را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد که رسانه ملی بتواند در دوره تحولی جدید این اعتماد را جلب کند.

ایشان با اشاره به شعار جوان‌گرایی در کشور گفت: جوان‌گرایی به این معنا نیست که همه امور را به دست جوانان بسپاریم، بلکه باید در کنار افراد پیش‌کسوت و باتجربه کارهای اجرایی را به دست بگیرند.

ضرورت ظرایف هنری در رسانه ملی

دیدار دیگر دکتر جبلی با آیت‌الله سبحانی بود. آیت الله سبحانی در این دیدار با اشاره به سیاست جدید سازمان در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی به نکته مهمی اشاره کرد و از رسانه ملی خواست تا در پخش اخبار مربوط به فسادهای مالی، حفظ آبروی افراد را در مد نظر قرار دهد.

ایشان توجه به ظرایف هنری را در رسانه ملی ضروری دانست و گفت: صداوسیما به عنوان یکی از ارکان شاخص نظام اسلامی می‌تواند مبانی دینی و انقلاب اسلامی را عالمگیر کند.

تزریق روحیه نشاط و شادابی به جامعه

آیت‌الله علوی گرگانی هم در دیدار دکتر جبلی  با بیان اینکه رسانه ملی باید بتواند در دوره جدید رضایت مردم را جلب کند، افزود: صداوسیما باید با به ‌کارگیری نیروی‌های جوان با انگیزه و مستعد، روحیه نشاط و شادابی را به جامعه تزریق کند.

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای دین زدایی از جوانان تاکید کرد: ضروری است صداوسیما با تولید برنامه‌های غنی دینی از حریم دین حراست کند.

عملکردی در جهت افزایش اعتماد مردم

رئیس سازمان در محل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم حاضر شد و با رئیس این نهاد ریشه‌دار حوزوی دیدار کرد.

آیت‌الله حسینی بوشهری به تغییر رویه سازمان صداوسیما در دوره جدید و انتشار اخبار به سبکی متفاوت اشاره کرد و افزود: در قضایای اخیر، رسانه ملی با پوشش مناسب خبری، توطئه دشمنان را خنثی کرد و موجب افزایش اعتماد مردم شد.

ایشان صداوسیما را مجموعه‌ای عظیم و فرهنگ‌ساز خواند که باید در موضوعات اساسی جامعه از جمله فرزندآوری و حمایت از تولید ورود کند.

سدی در برابر فتنه‌انگیزی دشمنان

رئیس سازمان در ادامه سفر به قم در حرم مطهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) حضور یافت و مضجع شریف آن حضرت را زیارت کرد.

آیت‌الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) در دیدار رئیس رسانه ملی از عملکرد درخشان سازمان صداوسیما در ماجرای حمله سایبری به سامانه سوخت قدردانی کرد و گفت: رسانه ملی با پوشش کامل وقایع و حوادث، مانع فتنه‌انگیزی دشمنان و رسانه‌های معاند شد.

آقای دکتر جبلی در واکنش به تمجید آیت‌الله سعیدی از اقدام بهنگام صداوسیما در حادثه هک شدن جایگاه‌های سوخت گفت: در این خصوص کار اصلی بر دوش مردم بود همان‌طور که در این چهل و چند سال، کار اصلی را مردم انجام داده‌اند. در واقع اگر سه ضلع مردم، نظام و رسانه هم‌افزا شوند هیچ توطئه‌ای بر کشور اثرگذار نخواهد بود.

رئیس سازمان صداوسیما همچنین در ابتدای دیدارهایش با مراجع عظام تقلید، شعار رسانه ملی در دوره جدید را «هویت‌محوری و عدالت‌گستری» عنوان کرد و گفت: رسانه ملی در دوره جدید تمام تلاش خود را برای بازسازی و تقویت هویت ملی دینی و انقلابی به کار خواهد گرفت.

دکتر جبلی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم صدای مردم برای حکومت و بیانگر خدمات نظام اسلامی‌برای مردم باشیم، افزود: رسانه ملی موظف است از داشته‌های مردم در حوزه‌های مختلف، از جمله دین، فرهنگ، اخلاق، اقتدار و وحدت محافظت کند و واسطه‌ای امین میان مردم و دولت باشد.

بازدید از مرکز صداوسیما در قم

دکتر جبلی در کنار دیدار با مراجع تقلید، از مجموعه‌های مستقر صداوسیما در شهر مقدس قم همچون صداوسیمای مرکز قم، رادیو معارف، اداره کل پژوهش‌های اسلامی رسانه ملی و دانشکده صداوسیما هم بازدید کرد.

رئیس رسانه ملی در این بازدید به صورت چهره به چهره با کارکنان این مجموعه‌ها گفت‌وگو کرد و از نزدیک با خواسته‌ها و مطالبات آنان آشنا شد. در این دیدار، محمدمهدی‌ رحمتی، سرپرست معاونت امور استان‌ها و حسین قرایی، مدیرکل روابط عمومی صداوسیما، رئیس رسانه ملی را همراهی کردند.

انتها ی خبر/

نظر شما