یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳

حریف بنفیکا با ۹ بازیکن و ۲ دروازه‌بان وارد میدان و با ۶ بازیکن خارج شد!

تیم بلننسس

در سناریویی باورنکردنی در لیگ برتر فوتبال پرتغال، یک تیم در حالی به میدان رفت که به دلیل نداشتن بازیکن کافی مجبور شد ۹ نفره به میدان برود.

به گزارش قدس آنلاین، ویروس کرونا از زمان انتشارش بلاهای فراوانی را بر سر باشگاه‌های فوتبال و فوتبالیست‌های آورده است اما کمتر تیمی می‌تواند ادعا کند که به اندازه «بلننسس» پرتغال، اعتبار و آبرویش از این ویروس منحوس لطمه خورده است.

در اتفاقی عجیب و باورنکردنی در لیگ برتر فوتبال پرتغال که شب گذشته (شنبه) رخ داد، تیم بلننسس که در هفته دوازدهم این رقابت‌ها میزبان بنفیکای رده دومی بود، با وجود از دست دادن اکثر بازیکنانش به خاطر ابتلا به ویروس کرونا، به دستور سازمان لیگ پرتغال مجبور شد به مصاف قرمزپوشان شهر لیسبون برود.

به این ترتیب بلِنِنسِس در حالی که تنها ۹ بازیکن آماده برایش باقی مانده بود و دو نفر آنها هم دروازه‌بان بودند به میدان رفت. از این رو تیم میزبان همزمان از دو دروازه‌بان استفاده کرد که یکی از آنها نقش هافبک را بازی می‌کرد.

با وجود شرایط تأسف‌بار تیم میزبان، میهمان پایتخت نشین ذره‌ای رحم و احترام به میزبانش نشان نداد و در همان نیمه اول دروازه بلننسس را ۷ بار باز کرد که اولین مورد آن یک گل به خودی در دقیقه نخست بود.

پس از پایان نیمه نخست و ۱۵ دقیقه استراحت، دو تیم به میدان برگشتند و این بار بلننسس بیشتر از آغاز بازی، تماشاگران و بینندگان تلویزیونی را غافلگیر کرد، چرا که دو بازیکن دیگر این تیم هم که به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نبودند به زمین برنگشتند و به این ترتیب تنها ۷ بازیکن برای ادامه بازی در مستطیل سبز حاضر شدند.

بازی در نیمه دوم سوت خورد اما تنها پس از گذشت یک دقیقه، ژوائو مونتیرو دروازه‌بان بلننسس (کسی که به عنوان هافبک بازی می‌کرد) به زمین افتاد و نتوانست به بازی ادامه دهد. به این ترتیب تعداد بازیکنان تیم میزبان به ۶ نفر کاهش یافت و از آنجایی که طبق قوانین برای برگزاری یک مسابقه فوتبال هر یک از دو تیم حداقل باید ۷ بازیکن داشته باشند، داور پایان بازی را با همان نتیجه ۷ بر صفر به سود بنفیکا اعلام کرد.

در ابتدای هفته جاری بود که تست‌گیری از بازیکنان تیم بلننسس نشان داد که ۱۷ تن از بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم به کرونا مبتلا شده‌اند. بازیکنان بلننسس که برخلاف میل‌شان مجبور به حضور در زمین مسابقه شده بودند، پیش از شروع بازی بیانیه‌ای صادر کردند که در آن آمده بود: «فوتبال فقط زمانی روح و جان دارد که رقابتی باشد. فوتبال زمانی قلب دارد که واقعاً جوانمردانه باشد. فوتبال زمانی جان دارد که سمبلی برای سلامت عموم مردم باشد. امروز فوتبال روح خود را از دست داد.»

اتفاق عجیبی که در این بازی رخ داد واکنش‌های فراوانی را در فضای مجازی به همراه داشت. برناردو سیلوا، هافبک پرتغالی منچسترسیتی یکی از چهره‌های شناخته شده‌ای بود که نسبت به این موضوع اعتراض کرد و در یک توئیت نوشت: «این دیگر چیست؟ آیا من تنها کسی هستم که نمی‌فهمد چرا این بازی به تعویق نیفتاده است؟

بنفیکا به لطف پیروزی در این بازی کاملاً نابرابر، ۳۱ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به پورتوی مهدی طارمی به صدر جدول لیگ برتر پرتغال صعود کرد. تیم بلنسس هم که برای ششمین بار تن به شکست داد با ۸ امتیاز در رده شانزدهم جدول ۱۸ تیمی رقابت‌ها است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.