دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵

کولیوند:

هلال‌احمر کنترل مبادی مرزی را تشدید می‌کند

رئیس جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها تداوم یابد، از تشدید کنترل مبادی مرزی به‌منظور جلوگیری از ورود کرونا به کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، پیرحسین کولیوند روز دوشنبه در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر گفت: آموزش همگانی و فرهنگ سازی از جمله مقوله های مهمی است که امروز باید در جامعه نهادینه شود و باید در این راستا از ظرفیت رسانه ها و آموزش و پرورش بهره گرفت. آموزش همگانی جزو تکالیف جمعیت هلال احمر است و باید به جد پیگیری شود.

وی افزود: خوشبختانه در برهه ای از زمان قرار گرفته ایم که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا کاهش یافته اما نباید این امر سبب ساده انگاری شود. بنابراین جمعیت هلال احمر با همه توان در صحنه حاضر خواهد بود و در امر واکسیناسیون سراسری با استفاده از تمام ظرفیت ها مشارکت می کند.

قابلیت توسعه طرح شهید سلیمانی برای مهار ویروس کرونا

کولیوند با بیان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی امروز از ضروریات کنترل کروناست، خاطرنشان کرد: ضروری است که طرح شهید سلیمانی در سطوح شناسایی، مراقبتی، درمانی و حمایتی با استفاده از تمامی امکانات و هم‌افزایی با سایر دستگاه های مرتبط تداوم یابد. این طرح قابلیت دارد که توسعه یافته و با استفاده از جنبه های مختلف آن، بیماری کرونا را بیش از پیش مهار کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: امروز باید تیم های واکنش سریع با مشارکت وزارت بهداشت تشکیل شود تا شیوع ویروس در هر نقطه ای از کشور مشاهده شد، در همان محل با آن مقابله شود که بار دیگر همه گیری در کشور رخ ندهد. از سوی دیگر هلال احمر تولیدات خود در حوزه دارویی و اقلام امدادی را نیز افزایش می دهد تا آمادگی لازم برای مواقع بحران وجود داشته باشد.

هلال‌احمر،  بازوی توانمند دولت

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر باید بازوی توانمند دولت باشد، تصریح کرد: امروز اگر سایر دستگاه ها گرفتاری و مشکلی دارند و ظرفیت های هلال احمر می تواند این گرفتاری را برطرف کند، باید همکاری لازم انجام شود تا گره از کار سایر دستگاه ها نیز باز شود.

کولیوند ضمن اشاره به مباحث ارزشمند بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: امروز جمعیت هلال احمر نیاز دارد نیروهای جوان، انقلابی، ایثارگر و پرتلاش تربیت کند تا پایه های این جمعیت مستحکم شود و آینده مدیریت کشور را در راستای مقابله با بحران ها تضمین کند. شاخصه مهم نیروهای هلال احمر جهادی بودن، انقلابی گری، پاک دستی و مردم دوستی است و باید این ویژگی های مهم در هلال احمر تقویت شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه باید کنترل مبادی مرزی در راستای مقابله با کرونا تشدید شود، اظهار کرد: برخی از مسافران و یا زائران مبتلا به کرونا ممکن است بر اثر سهل انگاری وارد کشور شوند که پس از هماهنگی با ریاست جمهوری مقرر شد تا هلال احمر به عنوان همکار وزارت بهداشت و زیر نظر وزارت کشور، مبادی مرزی را جهت مقابله با ورود کرونا به کشور، به جد کنترل کند و تست های «پی سی آر» نیز از موارد مشکوک در مرزها گرفته خواهد شد.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.