سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷

سامانه کاریابی از بیکاران پول می‌گیرد ولی شغلی معرفی نمی‌کند

 مراجعین کاریابی‌ها

نماینده تفت و میبد در مجلس از اینکه سامانه کاریابی از بیکاران برای معرفی شغل پول می‌گیرد اما کاری به آنها نمی‌دهد انتقاد کرد و گفت:‌ بایستی بیکاران ساماندهی شوند چرا که متأسفانه بالاترین نارضایتی در کشور پارتی‌بازی افراد برای کسب شغل است نه بیکاری.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا صباغیان نماینده تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۹ آذر) مجلس شورای اسلامی بعد از گزارش کمیسیون جهش و رونق تولید در تذکری اظهار داشت: بعد نظارتی مجلس قوی شده است و تحقیق و تفحص‌های متعدد هم این موضوع را نشان می‌دهد ولی بایستی زمانبندی برای افزایش بعد نظارتی‌ها در نظر بگیریم.

وی افزود: بند ۱۸ قانون بودجه باید به ایجاد اشتغال در مناطق محروم کمک می‌کرد که ضعف دولت و مجلس در این باره برای نظارت بر اجرای این بند مشهود است.

نماینده تفت و میبد در مجلس خطاب به رئیس مجلس تصریح کرد: هر تحقیق و تفحصی که در مجلس قرائت می‌شود بایستی برنامه‌ریزی کنیم که نتیجه یکی از تحقیق و تفحص‌های گذشته هم در کنار آن قرائت شود تا نمایندگان از نتایج آن مطلع شوند و مشخص شود برای مثال نتیجه تحقیق  تفحص سال گذشته فلان موضوع چه بوده است.

صباغیان گفت: سامانه کاریابی به جز اینکه از افراد بیکار پول می‌گیرد و آنها را به امان خدا رها می‌کند  چیز دیگری ندارد.

وی گفت:‌باید بیکاران ساماندهی شوند این در حالی است که هم اکنون شاهد آن هستیم که بیکاران به دفتر امام‌جمعه و نماینده مجلس مراجعه می‌کنند اما بایستی به سامانه کاریابی بروند.

نماینده تفت و میبد در مجلس گفت: بالاترین نارضایتی در کشور پارتی‌بازی است نه بیکاری، برخی از افراد از سربازی مستقیما به سر کار می‌روند چرا که پارتی دارند.

وی در پایان افزود:‌ سامانه کاریابی اگر دقیق اجرا شود و نظارت بر آن وجود داشته باشد بخش زیادی از نارضایتی‌ها در جامعه رفع خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.