دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶

درخواست روسیه از ایران برای پیوستن به نشست افغانستان

لاوروف

وزیر امور خارجه روسیه خواستار پیوستن ایران و هند به نشست تروئیکای توسعه‌یافته برای افغانستان شد.

به گزارش قدس آنلاین، «سرگئی لاورف» وزیر خارجه روسیه گفت که پس از گفت‌وگو با همتای هندی خود دلایلی را برای پیوستن هند و ایران به فعالیت‌های تروئیکای توسعه‌یافته درباره افغانستان می‌بیند.

لاوروف ادامه داد که در دیدار وزاری خارجه و دفاع روسیه و چین «به همکارانمان گفتیم تروئیکای توسعه‌یافته در افغانستان چگونه عمل می‌کند. تا جایی که به ما مربوط می شود، دلایل زیادی برای مشارکت کشورهایی مانند هند و ایران در فعالیت های این گروه وجود دارد».

وزیر خارجه هند افزود که طرفین توافق کردند تا فعالیت‌های خود را در آسیای مرکزی در چارچوب سازمان همکاری شانگهای از نظر تحولات در افغانستان از نزدیک هماهنگ کنند.

وی خاطرنشان کرد: در مفهومی گسترده‌تر، نشست مسکو همه کشورهای فوق الذکر و همه همسایگان افغانستان را بدون استثنا و همچنین همه شرکا و متحدان آسیای مرکزی ما را گردهم می‌آورد، این نشست ادامه خواهد داشت.

به گزارش «تاس»، وزیر خارجه روسیه همچنین تصریح کرد که طالبان باید به وعده‌هایش برای ایجاد یک دولت فراگیر که نماینده همه نیروهای قومی و سیاسی، تضمین حقوق بشر، پایان دادن به تهدیدات تروریسم و قاچاق مواد مخدر در افغانستان و جلوگیری از سرایت بی ثباتی به افغانستان باشد، عمل کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.