۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
کد خبر: 781641

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی جدید در روز سه شنبه (30 آذر) از شمال غرب کشور و بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور خبر داد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا

به گزارش قدس آنلاین، صادق ضیاییان افزود: امروز(۲۹آذر) در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های تهران، قزوین، البرز و استان های قم، مرکزی، نیمه شمالی فارس، بوشهر و بخش‌هایی ازاصفهان بارندگی، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد رعدوبرق و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: در این روز بیشینه بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری شمال خوزستان و جنوب لرستان است.

وی در ادامه گفت: سه شنبه (۳۰آذر) ضمن ادامه بارش‌ها در این مناطق با حرکت سامانه بارشی به سمت شرق از مقدار بارش‌ها در مناطق غرب و شمال غرب کشور کاسته می‌شود و در مناطقی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی همچنین ارتفاعات و دامنه‌های البرز شرقی در استان‌های گلستان، مازندران و سمنان شاهد بارش و وزش باد شدید موقت خواهیم بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: شدت بارش روز سه شنبه(۳۰آذر) در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود. در این روز وقوع بارش پراکنده و وزش باد شدید در استان های یزد خراسان جنوبی و شمال کرمان دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان از اواخر وقت فردا (۳۰آذر) با ورود سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب کشور بارش‌ها در این ناحیه دوباره آغاز خواهد شد. چهارشنبه (اول دی) در شمال غرب و بخشی از مناطق غرب کشور بارش باران و برف و کاهش دما رخ خواهد داد. در این روز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان های گیلان و مازندران بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: پنج شنبه (۲دی) و جمعه (۳دی) در استان های گیلان،گلستان و مازندران شاهد بارش خواهیم بود. طی این دو روز در برخی از مناطق شمال غرب و غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان طی این پنج روز بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف خواهد بود و در این مناطق کاهش دید به علت رخداد مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: طی روزهای چهارشنبه (اول دی) تا جمعه (۳دی) در استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش محسوس دما رخ خواهد داد.

ضیاییان اضافه کرد: امروز و فردا (۲۹و۳۰آذر) غرب خلیج فارس و از چهارشنبه(۱دی) تا جمعه(۳دی) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود. چهارشنبه (۱دی)  و پنجشنبه (۲دی) دریای خزر نیز مواج می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۳۰آذر) ابری، گاهی بارش باران و به‌تدریج کاهش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (اول دی ماه) قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای۱۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۹و ۳۰آذرماه) بندرعباس و بوشهر با دمای ۲۷و۲۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با  دمای ۷ و ۶ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.