دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳

وزیر فرهنگ: پای اساتید دانشگاه را به تصمیم‌سازی باز می‌کنیم

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تاکید بر همکاری وزارتخانه با مراکز علمی و دانشگاهی از جمله دانشگاه هنر گفت: تلاش مان این است پای دانشگاه و استادان هنر را به حوزه‌های تصمیم‌سازی باز کنیم.

وزیر ارشاد

به گزارش قدس آنلاین، محمد مهدی اسماعیلی امروز از دانشگاه هنر، محوطه تاریخی و گالری پردیس باغ ملی این دانشگاه بازدید و با هیأت رئیسه دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار اظهار داشت: حوزه وزارت فرهنگ به دلیل نوع مسئولیت ها نیازمندی بیشتری به استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی به ویژه دانشگاه هنر دارد. وزارت فرهنگ این نیاز را احساس می کند که ارتباط دانشگاه های تخصصی مانند دانشگاه هنر در دولت سیزدهم افزایش یابد و از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه در وزارت فرهنگ استفاده کنیم.

به گفته وزیر فرهنگ، در جلسه شورای هنر که تا قبل از دهه فجر برگزار می شود، در کنار نهادهای حقوقی، حداقل سه عضو حقیقی این شورا با معرفی وزیر فرهنگ و تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی از استادان هنری کشور تعیین می شوند. مقر اصلی شورای هنر، دانشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از پژوهش ها و در دستور کار قرار گرفتن نیازمندی های حوزه هنری در پایان نامه ها و خروجی های دانشگاه ها مهم است. همچنین از مسئولیت اصلی وزارت فرهنگ، استفاده از عناصر دانشگاهی مرتبط است و در رایزنی های علمی و فرهنگی از استادان دانشگاه هنر استفاده کنیم.

وزیر فرهنگ همچنین از راه اندازی اقتصاد فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: گام های اولیه برداشته شد و به دنبال ایجاد نهاد متمرکز در این زمینه هستیم. در مأموریت های اقتصاد هنر و فرهنگ از ظرفیت دانشگاه هنر بهره گرفته می شود.

گفتنی است؛ اسماعیلی در نشستی با دبیران پیشین شورای فرهنگ عمومی کشور هفته گذشته داشت به این موضوع اشاره کرده بود که در دولت سیزدهم بنا را بر این گذاشته‌ایم که تصمیمات با توجه به اقناع افکار عمومی باشد نه پشت درهای بسته. فرهنگ‌سازی در موضوعات مختلف باید با روش‌های فرهنگی صورت بگیرد نه با روش‌های غیرفرهنگی. همچنین، در دوره جدید بنا داریم شورای فرهنگ عمومی کشور با پشتوانه علمی و پژوهشی وارد عمل شود، این حوزه نیازمند کار جدی و در برخی موارد نیازمند کار جدید است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما