معاون امور دیپلماتیک وزارت خارجه عمان که برای شرکت در نشست کمیته مشترک مشورت‌های راهبردی در تهران به سر می‌برد امروز با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

دیدار معاون سیاسی وزیر امور خارجه عمان با امیرعبداللهیان

به گزارش قدس آنلاین، شیخ خلیفه الحارثی معاون امور دیپلماتیک وزارت خارجه عمان که برای شرکت در نشست کمیته مشترک مشورتهای راهبردی در تهران به سر می برد امروز با  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ، بهبود و گسترش روابط با همسایگان را اولویت سیاست خارجی دولت جناب آقای رئیسی دانسته و در این میان جایگاه ویژه عمان در میان همسایگان را مورد تأکید قرار داد.

امیرعبداللهیان در این دیدار بر ضرورت تلاش دو طرف برای ارتقای حجم روابط تجاری میان دو کشور در سطح روابط دوستانه فی‌مابین تاکید کرد. 

وزیر امور خارجه کشورمان، جمهوری اسلامی را پایبند به گفتگو و اتخاذ راه حل های سیاسی برای حل مشکلات دوجانبه و منطقه ای دانست و بر آمادگی کشورمان برای گفتگو با کشورهای منطقه در راه ارتقای روابط دوجانبه تصریح نمود.

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری نمود با تلاش های همه کشورهای منطقه به ویژه ایران و عمان، زمینه لازم برای پایان بحران یمن فراهم شود. 

الحارثی معاون وزارت خارجه عمان نیز در این دیدار ضمن ابراز امیدواری برای پایان هر چه سریع تر بحران یمن، اعلام نمود کشورش از مسیرهای صلح آمیز و مذاکره برای کاهش مشکلات منطقه ای استقبال و حمایت می کند.

منبع : تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.