۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۶
کد خبر: 783616

زمزمه‌های بازگشایی کامل مدارس جدی‌تر شده و وزیر کشور در اینباره گفته است: لذا مانعی برای بازگشایی وجود ندارد و همانطور که پیشتر تصمیم گرفته شده به صورت قاطع باید بازگشایی مدارس انجام شود.

بازگشایی مدارس جدی‌تر می‌شود

به گزارش قدس آنلاین ،‌ رئیس جمهور 18 دی در جلسه ستاد ملی کرونا اعلام کرد: «براساس نظر ستاد ملی کرونا برگزاری امتحانات و شرکت در کلاس‌های درس به صورت حضوری با رعایت نکات بهداشتی مشکلی ندارد و از وزرای مربوطه، مسئولان دانشگاه‌ها و تمام مراکز علمی می‌خواهم نگذارند در کشور شاهد افت تحصیلی باشیم».

هم‌اکنون با توجه به آرام گرفتن طغیان کرونا در کشور، افزایش میزان واکسیناسیون و کاهش آمار جان‌باختگان زمزمه‌های بازگشایی مدارس جدی‌تر شده است.

احمد محمود زاده سرپرست سازمان مدارس غیردولتی، روز گذشته در نشست خبری خود به تأکید وزیر آموزش و پرورش برای حضور کامل معلمان و کارکنان در مدارس اشاره کرد و گفت: اگر اینگونه باشد، آموزش حضوری جریان می‌یابد.

احمد وحیدی وزیر کشور امروز (سه‌شنبه 21 دی) در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره بازگشایی مدارس گفته است: درصد بالایی از دانش آموزان مدارس دز اول و دوم واکسن را دریافت کردند لذا مانعی برای بازگشایی وجود ندارد و همانطور که پیشتر تصمیم گرفته شده به صورت قاطع باید بازگشایی مدارس انجام شود. همچنین برای تزریق واکسن به افراد  زیر 12 سال نیازی احساس نشده است و سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای در این زمینه ندارد البته موضوع در وزارت بهداشت در حال بررسی است اما تاکنون ضرورت تزریق واکسن به افراد زیر 12 سال مشخص نشده است بنابراین بازگشایی مدارس ابتدایی منعی ندارد.

آموزش مجازی در دوران شیوع کرونا با تبعاتی همچون افت یادگیری و ترک تحصیل دانش‌آموزان همراه بوده است؛ اخیراً رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از افت چشمگیر توانایی دانش‌آموزان در مهارت‌های خواندن و نوشتن در دوران آموزش مجازی خبر داد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.