سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۳

در نشست «نقش مکتب سلیمانی در موفقیت مقاومت فلسطین» در مشهد مطرح شد:

اگر قدرت اسرائیل بیشتر شود، مشکلات مردم جهان بیشتر خواهد شد

میزگرد

یک فعال سیاسی و نویسنده آمریکایی در نشست «نقش مکتب سلیمانی در موفقیت مقاومت فلسطین» گفت: اسرائیل فقط یک مسئله منطقه ای نیست و یک مسئله جهانی است. اگر قدرت اسرائیل بیشتر شود مشکلات مردم جهان بیشتر خواهد شد.

به گزارش قدس انلاین، در نشست «نقش مکتب سلیمانی در موفقیت مقاومت فلسطین» که به مناسبت روز غزه در مجتمع دانشجویی امام رضا (ع) مشهد برگزار شد، جان جیمز یوبل فعال سیاسی و نویسنده آمریکایی با اشاره به آسیب های رژیم صهیونیستی در آینده جهان گفت: اسرائیل فقط یک مسئله منطقه ای نیست و یک مسئله جهانی است. اگر قدرت اسرائیل بیشتر شود، مشکلات مردم جهان بیشتر خواهد شد.

وی افزود: امیدوارم ایران درآینده نزدیک قدرتمندتر شود. چون در مناسبات فلسطین تاثیرگذار خواهد بود.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: از نظر من هیچ سازشی بین مردم فلسطین و رژیم اشغالگر فلسطین شکل نمی گیرد، مگر اینکه جایگاه مردم فلسطین قوی تر از صهیونیسم اسرائیل گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر حاج قاسم در عراق و سوریه در مبارزه با داعش دخالت نمی کرد ما قطعا شاهد هلوکاست مسلمانان می شدیم. سردار سلیمانی مجموعه ویژگی های نجابت، تواضع و کارآمدی بود که باعث می شد در برخورد با افراد متفاوت برخورد کند. اولین بار سال ۲۰۱۲ و زمانی که در آمریکا بودم، نام قاسم سلیمانی را از شبکه فاکس نیوز شنیدم که اطلاعات غلط بسیاری را ارائه داد. در زمانی که ترور شهید سلیمانی اتفاق افتاد کاملا در ذهن من تناقض آن اطلاعات آشکار بود و اگر تاریخ صهیونیست را مرور کنیم حذف افراد موثر از جمله شهدای هسته ای و حاج قاسم سلیمانی را می توانیم ببینیم.

در محور مقاومت شهید سلیمانی نقش اصلی دارد

لیلا مزبوتی خبرنگار و نویسنده لبنانی نیز در این نشست با پرداختن به اهمیت موضوع فلسطین برای ایران و حزب الله خیلی اظهار کرد: در محور مقاومت شهید سلیمانی نقش اصلی دارد. در سال ۱۹۹۸ شهید سلیمانی به عنوان فرمانده نیروهای قدس وارد لبنان شد و دو سال بعد از ورود حاج قاسم، لبنان از اشغال اسرائیل آزاد شد. برنامه ریزی های حاج قاسم، عماد مغنیه و حزب الله لبنان در کسب پیروزی در برابر اسرائیل کاملا موفقیت آمیز است.

وی افزود: شهید سلیمانی با این حرکت از کل جنبش های آزادی بخش فلسطین از جمله حماس و فتح و بقیه محورهای مقاومت فلسطین دفاع کرد. در جریان جنگ ۳۳ روزه محور مقاومت با رژیم صهیونیستی که منجر به پیروزی محوور مقاومت شد، نقش شهید سلیمانی بسیار اثر گذار بود و تلاش های او برای تجهیز محور مقاومت باعث پیروزی این جنگ شد. به عنوان مثال اسرائیل نتوانست با همه تجهیزات نظامی خود موشک های محور مقاومت را متوقف کند و یا تلاش های اسرائیل برای شروع جنگ زمینی با محور مقاومت بی نتیجه ماند. این تلاش ها باعث قدرت گرفتن محور مقاومت در چند سال اخیر شد و امروز مردم لبنان اهمیت و جایگاه والایی برای شهید سلیمانی قائل هستند.

امام خمینی بیداری اسلامی را در جهان راه انداخت

کریستین گیوم فعال سیاسی و کارگردان فرانسویی نیز در بخش دیگری از این نشست گفت: امام خمینی بیداری اسلامی را در جهان راه انداخت و حاج قاسم سلیمانی همین مسیر را ادامه داد و مردم دنیا را نسبت به بیداری اسلامی آگاه کرد.

وی افزود: در فرانسه از طرح مشکلات و مسائل دنیا از جمله فلسطین در رسانه های جمعی جلوگیری می شود و در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام و حتی فیسبوک هم این محدودیت وجود دارد.

گیوم تاکید کرد: من تا زمان شهادت شهید سلیمانی وی را نمی شناختم و از ترور یک سردار ایرانی توسط آمریکا شوکه شدم. تصمیم گرفتم به اتفاق دوستانم مستندی درباره شهید سلیمانی بسازیم تا شخصیت ایشان را به مردم مسلمان که در فرانسه زندگی می کنند و جمعیتی بیش از ۶ میلیون نفر دارند، آشنا کنیم.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.