سه‌شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷

نماینده ایلام در مجلس:

آمار زنان مطلقه و دختران مجرد نگران کننده است / در بودجه سال ۱۴۰۱ مسکن محرومان حذف شده است

نماینده ایلام

نماینده ایلام در مجلس گفت: آمار زنان مطلقه و دختران مجرد بالا است و دستگاه‌های اجرایی و ناظر در این خصوص کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

به گزارش قدس آنلاین، علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۵ بهمن) و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص بررسی اقدامات صورت گرفته در حوزه زنان اظهار داشت: یکی از حساس‌ترین گروه‌ها، زنان سرپرست خانوار هستند که باید به آنها توجه کرد؛ در سال ۸۵ تعداد آنها یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود اما هر ساله به این میزان افزوده شد که مایه تأسف است.

وی افزود: طبق آمار جدید میانگین سنی زنان سرپرست خانوار به سمت جوانی می‌رود که مسئولان باید به آن توجه کنند؛ آمار زنان مطلقه و دختران مجرد نیز بالا است و دستگاه‌های اجرایی و ناظر در این خصوص کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

نماینده ایلام در مجلس تصریح کرد: در بودجه سال ۱۴۰۱ مسکن محرومان حذف شده است؛ انشعابات مسکن محرومان در کمیسیون تلفیق حذف شد و مستمری مددجویان نیز ۲۰ درصد است که یک سوم میزان کنونی است، همچنین عدالت برای توده‌های مردم با قانونی مانند هدفمندی یارانه‌ها انجام نشده و مردم قشر ضعیف به شرایط مطلوب نرسیدند.

بسطامی گفت: موضوع مسکن، اشتغال و مستمری از مهمترین مشکلات قشر ضعیف است، عنوان کرد: در تبصره ۱۶  و ۱۸ بودجه ۱۴۰۰ قرار بود ایجاد اشتغال برای محرومان داشته باشیم اما آیین‌نامه لازم آن نوشته نشد لذا مجلس یازدهم که منادی عدالت است باید به اقتصاد مردم کمک کند.

وی افزود: از کمیسیون تلفیق خبرهای خوبی به گوش نمی‌رسد لذا مجلس باید به قشر ضعیف بیش از این توجه کند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.