نتایج نظرسنجی یک دانشگاه در آمریکا نشان می‌دهد مشکلات مالی در صدر نگرانی مردم این کشور قرار دارد.

 مشکلات اقتصادی در صدر نگرانی مردم آمریکا/اقتصاد آمریکا در حال بدتر شدن است

به گزارش قدس آنلاین، نتایج نظرسنجی جدید دانشگاه کوینیپیاک آمریکا نشان می‌دهد افزایش تورم و بالا رفتن قیمت‌ها در آمریکا از جمله اصلی‌ترین نگرانی‌های مردم این کشور به شمار می‌رود.

در این نظرسنجی از مردم خواسته شده بود تا جدی‌ترین نگرانی‌های خود را بیان کنند که در این بین تورم، مسائل مرتبط با مهاجرت و سیاست‌های مرزی آمریکا در کنار شیوع ویروس کرونا از جمله مهم‌ترین مسائلی است که ذهن مردم آمریکا را به خود درگیر کرده است.

در حال حاضر نرخ تورم در آمریکا به بالاترین میزان ۴۰ سال گذشته رسیده و طرفداران حزب جمهوری‌خواه بیشترین نگرانی را در این بین دارند. البته طرفداران حزب دموکرات هم به شدت نگران گرانی‌ها و افزایش قیمت در آمریکا هستند. حتی رأی‌دهندگان مستقل که طرفدار هیچ کدام از احزاب نیستند نیز بیشترین نگرانی خود را موضوع بالا رفتن تورم در این کشور عنوان کرده‌اند.

۶۰ درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی دانشگاه کوینیپیاک نیز گفته‌اند که اقتصاد آمریکا در حال بدتر شدن است، و این در حالی است که در نظرسنجی قبلی این رقم ۵۴ درصد بود.

محبوبیت جوبایدن رئیس جمهور آمریکا و اقداماتش نیز روز به روز کمتر می‌شود. در حالیکه در نظرسنجی ماه ژانویه ۵۳درصد نسبت به اقدامات دولت آمریکا ناراضی بودند این رقم در نظرسنجی کنونی به ۵۵ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.