آژانس پناهندگان سازمان ملل تایید کرده است که بیش از ۱۲۰ هزار اوکراینی از زمان آغاز جنگ از این کشور خارج شده‌اند.

سازمان ملل: بیش از ۱۲۰ هزار نفر اوکراین را ترک کرده‌اند

به گزارش قدس آنلاین، کلی کلمنتس، معاون کمیسیونر ارشد امور پناهندگان سازمان ملل امروز در مصاحبه با شبکه سی ان ان همچنین عنوان کرد که اوضاع در اوکراین احتمالا بدتر می شود.

وی افزود: شاهد این هستیم که بیش از ۱۲۰ هزار نفر تاکنون از اوکراین به کشورهای همسایه رفته اند.

این مقام سازمان ملل خاطرنشان کرد: بیشتر این افراد در حال عزیمت به لهستان و مولداوی هستند؛ اما برخی نیز در حال رسیدن به رومانی، اسلواکی و مجارستان هستند.

کلمنتس تصریح کرد: ممکن است بیش از چهار میلیون اوکراینی به دلیل جنگ در این کشور و تداوم احتمالی آن، خاک اوکراین را ترک کنند.

در همین حال خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد، "ویکتور  لیاشکو" وزیر بهداشت اوکراین امروز مدعی شد که ۱۹۸ نفر از زمان آغاز جنگ اوکراین کشته و بیش از یک هزار نفر دیگر زخمی شده اند.

این مقام اوکراینی ضمن اشاره به اینکه سه کودک در میان کشته شدگان قرار دارند، گفت که ۱۱۱۵ نفر از جمله ۳۵ کودک نیز در جریان جنگ اوکراین زخمی شده اند.

همزمان با سومین روز جنگ در اوکراین، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با بیان اینکه جنگی طولانی با تبعات بلندمدت در اوکراین در پیش است، هشدار داد که جهان باید خود را برای جنگی طولانی آماده کند.

به دنبال حمله بامداد روز پنجشنبه(پنجم اسفند) نیروهای روسیه به اوکراین، این جنگ اکنون وارد سومین روز خود شده و همزمان با ادامه آتش جنگ، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین المللی علیه روسیه درحال افزایش است.

در نخستین ساعات صبح روز پنجشنبه، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه "عملیات نظامی ویژه" علیه اوکراین را رسماً اعلام کرد.

روسیه اعلام کرده است عملیات این کشور در اوکراین به منزله شروع جنگ نیست، بلکه اقدامی برای جلوگیری از یک جنگ در سطح جهانی است.

اما بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکا بلافاصله این اقدام روسیه را به عنوان جنگی علیه اوکراین، محکوم و فشارهای مضاعف دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه را آغاز کردند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.