دوشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تشکیل «امت اسلامی» پیام بعثت خاتم پیامبران است/ «لبنان» نقطه آغاز فعالیت های فرهنگی در منطقه

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نمایندگان تشکل های فرهنگی فعال در لبنان گفت: جریان مقاومت با اتحاد ملیت و غیرت دینی به درستی در راستای تحقق تمدن اسلامی در حرکت است و تشکیل امت اسلامی پیام بعث خاتم انبیا صلوات الله علیه است.

وزیر ارشاد

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمد مهدی اسماعیلی که به بیروت سفر کرده است با حضور در سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: افتخار می کنیم که برادران و خواهران لبنانی در کنار جمهوری اسلامی سیادت منطقه را به تصویر کشیدند و اخوت و برادری بین مردم این دو کشور با پیروی از مکتب امام راحل الگویی برای جهان اسلام است.

وی افزود: سید حسن نصرالله به عنوان رهبر مقاومت در لبنان برای ما نماد ولایت پذیری است. او محور فعالیت های فرهنگی در لبنان است و برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت مردمی، گسترش فعالیت های فرهنگی در سطح منطقه خواهد بود و برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان، آغاز این اقدامات است.

دکتر اسماعیلی با اشاره به دیپلماسی فرهنگی در منطقه نیز گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برنامه وسیعی برای گسترش تعاملات منطقه ای در پیش دارد و بدنه مدیریتی جوان آن درصددند با تکیه بر مشترکات فرهنگی و ارائه محصولات هنری و رسانه ای در این عرصه اقدام کنند.

وی وحدت را اساس کار فرهنگی دانست و یادآور شد: مقاومت، یک مفهوم و گزاره اصلی است و با تکیه بر آن و شناخت هدف واحد می توان به نقطه مطلوب رسید.

نظر شما