رئیس جمهور در پیامی به مناسبت یکصدمین سالگرد تأسیس شورای‌عالی آموزش و پرورش اعلام کرد: تعالی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی مرهون درخت ریشه‌دار و بالنده آموزش و پرورش است و همچنان رشد، توسعه و تعالی کشور نیازمند پرورش انسان‌های متعهد، متخصص و عدالت‌خواهی است.

رئیس‌جمهور: تعالی کشور نیازمند پرورش انسان‌های متعهد و متخصص است

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور با صدور پیامی ضمن تبریک یکصدمین سالگرد تأسیس شورای‌ عالی آموزش و پرورش، تربیت یک انسان برای ایجاد زندگی سعادتمند و شکل‌دهی جامعه بهتر، را آرمانی الهی و اخلاقی دانست.

در متن پیام رئیس‌جمهور که در آیین بزرگداشت یکصدمین سالگرد شورای عالی آموزش و پرورش توسط محمود امانی طهرانی دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش قرائت شد، آمده است: تعالی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی مرهون درخت ریشه‌دار و بالنده آموزش و پرورش است و همچنان رشد، توسعه و تعالی کشور نیازمند پرورش انسان‌های متعهد، متخصص و عدالت‌خواهی است که همت آنها معطوف به پیشرفت همه‌ جانبه کشور و رساندن ملت سرفراز ایران به جایگاه شایسته خود در جهان باشد.

یکصدمین سالگرد شورای‌عالی آموزش و پرورش را گرامی می‌داریم. امروز تحولات شتابان بین المللی در عرصه علم و فناوری، ما را بر آن می‌دارد تا در عین اهتمام به تربیت اخلاقی و دینی جوانان و نوجوانان، زمینه کسب دانش‌های پیش‌رو دنیا را فراهم کنیم و ظرفیت‌های کشور را برای رسیدن به قله‌های علم و فناوری بسیج نماییم.

شورای‌عالی آموزش و پرورش موظف است در گام نخست سیاست‌های اجرایی و طراحی ساز و کارهای تحول در شورای آموزش و پرورش را فراهم نموده و برای تحقق اهداف سند بنیادین آموزش و پرورش تلاش نماید و بدین ترتیب در گام بعد نقش خود را در ایجاد زمینه برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش و عدالت آموزشی ایفا نماید و با بهره‌گیری از مشارکت سایر دستگاه‌ها و خلق ارزش‌های مشترک فرادستگاهی، وظیفه تنظیم‌گری و هماهنگی خود را در اجرای سند اعمال کند.

از همه دستگاه‌های مربوط انتظار می‌رود که از ظرفیت شورای‌ عالی آموزش و پرورش در رسیدگی به مسائل مربوط به نظام تعلیم و تربیت، استفاده مطلوب نمایند.

تربیت یک انسان برای ایجاد زندگی سعادتمند و شکل‌دهی به جامعه بهتر، آرمانی الهی و اخلاقی است. اینجانب قدردان زحمات تمامی معلمان فرهنگ‌ساز و همه خدمتگزاران امر آموزش و پرورش که فرهنگ و دانش را به فرزندان پر استعداد ایران‌زمین تعلیم می‌دهند، هستم و از خداوند متعال، توفیقات روز افزون ایشان را خواستارم.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.